Zrozumieć człowieka z wyglądu – recenzja książki – Dariusz Tarczyński

Dariusz Tarczyński – „Zrozumieć człowieka z wyglądu”


Książka dotyczy psychologii ubioru. Stara się wytłumaczyć jaki związek ma to, w co się przyodziewamy z naszym stanem wewnętrznym. Tłumaczy znaczenia poszczególnych części ludzkiego ciała, kolorów w jakie człowiek się ubiera, dodatków i ozdób jakie wybiera.

Książka mnie ani trochę nie przekonała. Autor potrafi z koloru spodni danej osoby wyciągnąć wnioski dotyczące konfliktów z jej najbliższą rodziną. Dla mnie to nadinterpretowanie czego się tylko da. Książka nie przyda się nawet do rozwijania umiejętności coldreadingowych (prawienie truizmów) ze względu na styl w jaki została napisana.

Cała książka jest napisana w jakimś takim dziwnie negatywnym nastawieniu. W kółko tylko czytamy ze coś tam stanowi o czyichś problemach z matką lub ojcem, z próbą ukrycia swoich ubogich zdolności intelektualnych, trudnościami w sferze seksualnej itp. Nawet kolory z natury pozytywne, np. żółty, są tłumaczone jako „próba ukrycia problemów z (…)”. Pozycję zdecydowanie odradzam.

zrozumieć człowieka z wyglądu
zrozumieć człowieka z wyglądu

Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.