Zazdrość – niebezpieczna namiętność – recenzja książki – David M. Buss

David M. Buss – „Zazdrość – niebezpieczna namiętność. Dlaczego zazdrość jest nierozłączna z miłością i seksem”


Bardzo interesująca książka z dziedziny psychologii ewolucyjnej. Autor tłumaczy w niej dlaczego zazdrość jest dla nas bardzo korzystnym, ewolucyjnie ugruntowanym uczuciem. Dobitnie i jasno przedstawia fakty oraz stawiane przez siebie tezy. Szybko przechodzi do konkretów, bez zbędnego ględzenia, jasno i precyzyjnie tłumaczy np. dlaczego Kobiety są w stanie zaakceptować zdradę seksualną a nie mogą emocjonalnej oraz dlaczego u mężczyzn jest odwrotnie. Poza tym wspomina i opisuje strategie seksualne Kobiet i mężczyzn, tłumaczy ideę mniej kosztownego błędu, zjawiska impotencji u mężczyzn czy patologicznej symbiozy.

Idee zawarte w książce są bardzo wartościowe – w trakcie jej czytania miałem okazję się o tym samemu przekonać. Pod wpływem tych idei raz zachowałem się zupełnie inaczej niż zwykłem zazwyczaj. W efekcie miałem namiętne FC z bardzo pociągająca laską.

zazdrość - niebezpieczna namiętność
zazdrość – niebezpieczna namiętność

 


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.