Z żab w księżniczki – recenzja książki – Richard Bandler, John Grinder

Richard Bandler, John Grinder – Z żab w księżniczki

z żab w księżniczki, richard bandler
z żab w księżniczki, richard bandler

Jeśli cała przygoda Rossa Jeffriesa z uwodzeniem zaczęła się od przypadkowego otwarcia tej książki, to muszę przyznać, że miał on niesamowite szczęście. Książka jest przez bardzo długie (zwłaszcza początkowe) fragmenty zwyczajnie nudna. Owszem – przyznaję bez bicia, nie jestem fanem NLP, ale momentami męczyłem się czytając tą pozycję.

Z kronikarskiego obowiązku: książka jest tak jakby zapisem przeprowadzanego kilkudniowego szkolenia czy może bardziej wykładu. Można znaleźć normalne dialogi wykładowcy ze słuchaczami. Książka nieco rozkręca się dopiero w połowie, kiedy zaczyna być mowa o kotwiczeniu. Później jest jeszcze trochę lepiej, gdy zostaje wytłumaczone jak można wymazać czyjeś wspomnienia i zastąpić je nowymi. Wnioski jakie płyną z lektury wyraźnie przypominają, że NLP to narzędzie terapeutyczne, do leczenia.

Nie sadzę żebym po przeczytaniu „żab” zaczął częściej stosować NLP w trakcie uwodzenia, pozostaje jednak mieć nadzieję, że czytanie (w domyśle: jakichkolwiek) książek ubogaca.


Z żab w księżniczki – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.

    View all posts