Współczesna czarownica – recenzja tomu poezji – Janina Godlewska

Janina Godlewska – Współczesna czarownica

janina godlewska - współczesna czarownica
janina godlewska – współczesna czarownica

Poezja. Liryka. Wiersze. PUA czyta wiesze. Serio.

Być może znacie moją zasadę nieczytania beletrystyki wcale. Ale raz na 2-3 lata robię od niej świadome odstępstwo – trzeba czasem coś zmienić żeby nie sfiksować. I podobnie było w tym przypadku. W ogóle historia w jaki sposób trafiłem akurat na ten tom poezji jest już sam w sobie ciekawy, bo kiedyś w bibliotece narodowej poszukiwałem książki o takim samym tytule i przez przypadek zamówiłem akurat ten tomik poezji, zamiast książki o którą mi chodziło. Jednak z racji, że była krótka to ją sfotografowałem, a teraz – przeczytałem.

A co do samych wierszy – ich autorka jest już wiekową osobą – w momencie pisania wierszy miała 77 lat. Siłą rzeczy więc porusza w swoich wierszach takie sprawy jak przemijanie, piękno natury, relacje z Bogiem, obserwacje życia codziennego, drobne radości i dołki życia codziennego. Bezdzietna, co miało wpływ na jej poezję (kto wie, może nawet nigdy by nie pisała wierszy gdyby miała dzieci?). Jej poezja to dla mnie okazja na spojrzenie na życie z totalnie innej perspektywy.


Współczesna czarownica – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.