Wealth exposed – recenzja książki – MJ DeMarco

MJ DeMarco – Wealth exposed

wealth exposed
wealth exposed

Ta krótka książka, wręcz czytanka (34 strony), autora The Millionaire Fastlane i Unscripted to opowiadanie o podsłuchanej rozmowie-w zasadzie kłótni, jaką wiele lat temu podsłuchał autor, pracując jako szofer wynajmowanej limuzyny.

Dyskusja miała miejsce w trakcie imprezy, na której młody przedsiębiorca świętował sprzedanie swojego biznesu za wysoką kwotę, ustawiającą go do końca życia. Docenił wtedy finansowo swojego pracownika, który pomagał mu prowadzić biznes, natomiast odmówił tego samego swojemu kumplowi ze studiów, który mu wtedy odmówił, wybierając bezpieczną pracę na etacie. Ten ma mu to za złe, a w ramach odpowiedzi słyszy jaką przewagę ma biznes, który nie jest zależny od naszego czasu.

Resztę książki stanowią pytania do nas-czytelników, dotyczące tego jak mogłoby wyglądać nasze życie gdyby było pełne bogactwa oraz krótkie historie ze wstępów do dwóch przytoczonych wyżej bestsellerów autora. To wszystko. 34 strony, parę reklam, niewiele nowych treści.

Jaki więc był sens wydawania tego? Moim zdaniem celem MJ-a, poza finansowym, było przypomnienie czytelnikom tego o czym mogli czytać w TMF i Unscripted, a co się mogło gdzieś zawieruszyć w dobie codziennego funkcjonowania. Jak może wyglądać życie naszych marzeń. Dlaczego warto o nie walczyć. I się nie poddawać.


Wealth exposed – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.