Unscripted – recenzja książki – MJ DeMarco

MJ DeMarco – Unscripted (Unscripted: Życie, wolność, przedsiębiorczość)

unscripted, mj demarco
unscripted, mj demarco

Miałem niewyobrażalne szczęście przeczytać tę książkę w momencie w którym dokładnie jej potrzebowałem. Jeśli za jakiś czas moje życie będzie niekończącym się pasmem sukcesów to będzie właśnie zasługa tej książki i mądrości przekazanych przez autora. Dlaczego? Już tłumaczę.

Tytułowy SKRYPT jest rodzajem zniewolenia, któremu poddają się niemal wszyscy ludzie na świecie. Rano budzik, potem praca, wnerwiający szef, popołudniu korki, 5 dni praca i 2 dni odpoczynek, a od poniedziałku znowu to samo. Autor książki pokazuje jak się z tego wyrwać (stąd tytuł: Unscripted), co zrobić żeby nie być niewolnikiem do grobowej deski. Ale to nie będzie ani łatwe, ani przyjemne, po drodze będzie mnóstwo problemów i trudności. Ale chyba wszyscy się zgodzimy, że warto?

Autor pokazuje nawet jak wygląda życie po drugiej stronie. Bo on tam od wielu lat jest. Tłumaczy jak sam to zrobił (podaje autentyczne przykłady z własnego życia) i dlaczego gdyby zaczynał dzisiaj to robiłby to z tego samego pułapu co większość z nas.

Po przeczytaniu książki na pewno unikniemy wielu kosztownych błędów – moim zdaniem zwłaszcza tracenia czasu na projekty, które nie mają sensu (w sensie: nie dadzą nam życia jakiego pragniemy). Ale też autor skrupulatnie tłumaczy co mamy robić – dostarczać wartość, rozwiązywać problemy innych. Moim zdaniem to jeszcze lepsza książka niż poprzednia. Polecam, polecam, polecam.


Unscripted – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.