Umysł w zalotach – recenzja książki – Geoffrey Miller

Geoffrey Miller – Umysł w zalotach


Niesamowita książka. Fascynująca. Pół tysiąca stron o psychologii ewolucyjnej od których (autentycznie!) nie można się oderwać. Ta pozycja powinna być podręcznikowym przykładem dobrej książki naukowej.

Teoria ewolucji podana przystępnie, acz skrupulatnie. Jak to się stało (a właściwie: mogło się stać), że ptakom wyewoluowały skrzydła? „A co to ma do podrywania Kobiet?” – ktoś mógłby zapytać. Ano ma – bo ewolucja faworyzuje zmiany (mutacje) w organizmie, które służą poprawie zdolności przetrwania (co raczej wiemy ze szkoły) oraz skuteczności przyciągnięcia partnera (co już takie oczywiste nie jest). Czyli zalotom.

Tak więc każdy z nas jest potomkiem przodków, którzy nie tylko przetrwali do czasu dojrzałości płciowej, ale też SKUTECZNIE zainteresowali sobą przyszłego partnera. I to kobiece możliwości wyboru partnera sprawiły, że wyewoluował nam duży mózg, niezwykle bogaty język, zdolności do kreatywności czy tworzenia dzieł kultury. Całkiem sporo jak na ozdoby seksualne służące pokazom sprawności, czyli popisom. To już będziecie wiedzieć jaką korzyść miał Frog z wrzucania swoich filmów na YouTube (to tak ode mnie).

Książka G. Millera jest fascynująca i każdy kto śledzi mojego Twittera wie iloma cytatami stamtąd się dzieliłem. A już fragment o prawdopodobieństwie sukcesu to mistrzostwo świata / klucz do życia jak dla mnie. Przeczytajcie to się przekonacie.

umysł w zalotach, geoffrey miller
umysł w zalotach, geoffrey miller

Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.