Tytan. Życie Johna D. Rockefellera – recenzja książki – Ron Chernow

Ron Chernow – „Tytan. Życie Johna D. Rockefellera”


Biografia najbogatszego człowieka świata wydaje się być pozycją obowiązkową kogoś, kto aspiruje do bycia bogatym. Czy książka Chernowa daje radę? Daje radę, moim skromnym zdaniem, chociażby dlatego, że całą książkę przeczytałem w zaledwie półtorej doby. Fakty z życia tej jakże nieprzeciętnej jednostki zostały przedstawione skrupulatnie i z należną dociekliwością.

Możemy się dowiedzieć z jak niskiego poziomu startował John D., jak długo szukał pracy i jak śmieszne pieniądze zarabiał na początku. Czemu wszedł w branżę naftową w czasach przed-samochodowych i jakim zasadom hołdował w tym czasie. Wreszcie – w jaki sposób zwyciężał (żeby nie powiedzieć zwalczał) swych konkurentów i dlaczego założony trust okazał się przepustką do niebotycznej fortuny.

Warto po tą książkę sięgnąć by przekonać się jakie cechy cenił John Davison Rockefeller. A te, podpowiem wam, to: gospodarność, porządek, zapobiegliwość, oszczędność i ciężka praca. A jeśli chcecie wiedzieć dlaczego akurat te – sięgnijcie po „Tytana”. Warto.

życie rockefellera
życie rockefellera

Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.