The Pickup Artist – recenzja książki – Mystery (Erik von Markovik), Lovedrop (Chris Odom)

Mystery (Erik von Markovik), Lovedrop (Chris Odom) – The Pickup Artist


Mam problem z recenzją tej książki. Problem polega na tym, że bardzo kiepsko mi się czytało książkę o której widziałem, że nie jest napisana przez autora, który jest wymieniony na okładce.

Skąd ten pogląd? Otóż oglądałem kiedyś widea z Venusian Arts i w którymś wystąpieniu Lovedrop (a więc współautor tej pozycji) opowiada anegdotkę o tym jak przez wiele tygodni musiał namawiać Mystery’ego aby ten przeczytał (przeczytał!) swoją poprzednią książkę – Revelation – przed jej wydaniem. Anegdotka, wydawałoby się całkowicie błaha, zmieniła dosyć istotnie moje postrzeganie tej książki. Tzn. w dalszym ciągu uważam za mega wartościową i merytoryczną (podobnie jak poprzednią), niemniej ciężko jest mi brać ją do siebie, gdy wiem, że niemal na pewno nie „mówi” do mnie Erik, a Chris Odom. Nawet niektóre zdania wyraźnie „brzmią” jakby były przez niego napisane. Tak więc tyle jeśli chodzi o otoczkę.

Natomiast co do samej książki to jak już wspomniałem jest bardzo wartościowa i merytoryczna. Co prawda nie do końca kumam jej ogólny zamysł – przedstawienie ok tygodnia z życia Project Miami, z dialogami i wewnętrznymi przemyśleniami bohaterów – przeplatane z opisami samej metody i przykładami. Natomiast niektóre uwagi i rekomendacje wgniatają w fotel – np. aby wylistować wszystkie swoje DHV i ułożyć do nich rutyny jeszcze zanim wyjdzie się na pastwisko. Za to właśnie kocham Mystery Method / Venusian Arts / 3 Second Rule. Za tę analityczność.

pick up artist książka
pick up artist książka

Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.