Fastlane milionera (The Millionaire Fastlane) – recenzja książki – MJ DeMarco

MJ DeMarco – The Millionaire Fastlane (Fastlane milionera)

fastlane milionera, mj demarco
fastlane milionera, mj demarco

Książka polecana przez autora rentier bloga, bo uczy jak stać się bogatym jeszcze za młodu. Czy książkę o finansach można lepiej zachwalić? Chyba nie. Ale taki marketing to miecz obusieczny. Jeśli nie spełni się obietnicy to książka zostanie niechybnie zrównana z ziemią przez krytykę. A jak było w tym przypadku? Dokładnie tak jak było to zachwalane – książka tłumaczy jak stać się bogatym będąc jednocześnie młodym. Nieprawdopodobne? Nic z tych rzeczy, co z matematyczną precyzją pokazuje DeMarco.

Autor zaczyna od rozprawienia się z tezami głoszonymi przez innych „guru finansów” – m.in. syna który miał dwóch ojców albo promotora 4-godzinnego tygodnia pracy – tego samego którego autor tej recenzji jeszcze niedawno sam zachwalał. Krytyka ta jednak nie bierze się znikąd – MJ demaskuje hipokryzję osób, która dorobiła się w inny niż opisywany przez siebie sposób. W trakcie lektury zastanawiałem się czy tytułowy pas szybkiego ruchu będzie równie dobry jak sposób w jaki autor rozprawia się (skądinąd słusznie) z kolejnymi modelami na zdobycie bogactwa. Ale nie zawiodłem się ani trochę! MJ pokazuje mechanizmy finansowe na własnym przykładzie – bo swoje Lambo kupił za przychodów opisywanych w książce. Dokładnie, ze szczegółami i nader analitycznie – czyli to co pandunie lubią najbardziej.

Książka jest aktualna, na czasie, a jej bohaterami są m.in. LeBron James, wujek Google i kryzys w USA z lat 2008-2009. The Millionaire Fastlane to ogrom wiedzy którą przekazuje DeMarco, porównałbym ją do koncepcji DHV Mystery’ego w uwodzeniu, czyli czegoś wręcz fundamentalnego.

Szybkie bogacenie się praktycznie zawsze u mnie kulało, dlatego tak wielkie nadzieje przykładałem do tej pozycji. Jeśli podrywania można się nauczyć z książek, to i elementarza finansowego, który zaprowadzi do wymarzonego, pomarańczowego Lamborghini Gallardo również.


Galeria do recenzji książki – Fastlane milionera

fastlane milionera
fastlane milionera
mj demarco
mj demarco
mj demarco, the millionaire fastlane
mj demarco, the millionaire fastlane
the millionaire fastlane
the millionaire fastlane

Fastlane milionera – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.