The Juggler Method (Metoda Jugglera) – recenzja książki – Juggler

Juggler – The Juggler Method (Metoda Jugglera)

juggler method
juggler method

The Juggler Method to tak naprawdę zbiór wybranych postów Żonglera z forum. Myliłby się jednak ten, kto powie, że taki zbiór jest mało wartościowy. Owszem – jeśli ktoś zapoznaje się z materiałami Jugglera po raz pierwszy (jak ja) to momentami ciężko się czyta, gdy autor płynnie posługuje się własnymi określeniami (np. SOI, EV), a wcześniej nie zostały one nigdzie zdefiniowane.

Choć książka (czy też ebook) w tabeli zawartości jest podzielona na bloki tematyczne to w praktyce nie specjalnie to się odczuwa, co ma też zalety, bo można zapoznać się z informacjami o rozmaitych, różnorodnych zagadnieniach. Czasem jest to wada, gdy ważne, kluczowe koncepcje są omawiane niemal na równi, ze zwykłymi, przyziemnymi tematami / rutynami.

Niektóre teorie, czy też metody – jak Jugglera zasada 90/10 (nie mylić z Pareto), koncepcja SOI, 'zawsze bądź serio gdy mówisz o seksie’ czy 'Always Trade’ utkwiły mi bardziej w pamięci i trzeba je zwyczajnie stosować w uwodzeniu. Inne zapadły trochę mniej, ale w ebooku można znaleźć np. polemikę z czyimiś postami w necie.

Ogólnie było to moje pierwsze bliższe spotkanie z materiałami Jugglera i wypadło ono całkiem sensownie, niemniej innym polecam tę książkę do przeczytania jako kolejną pozycję Jugglera, a nie jako pierwszą jego autorstwa.


The Juggler Method – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.

    View all posts