The 30 day MBA – recenzja książki – Colin Barrow

Colin Barrow – The 30 day MBA


„30-dniowy MBA” to książka zawierająca kompilację wiedzy przekazywaną na kursach MBA na topowych światowych szkołach biznesu. Twarda wiedza (nie jakieś tam poradniki), twarde dane, konkretne case study (lub po polsku studia przypadku), mnóstwo odnośników do wiedzy i narzędzi w sieci oraz ważnych książek zgłębiających poszczególne działy tematyczne. A tych jest kilka, kolejno: księgowość, finanse, marketing, zachowanie organizacyjne, historia biznesu, prawo biznesowe, ekonomia, przedsiębiorczość, etyka i społeczna odpowiedzialność, zarządzanie operacjami, badania i analiza ilościowa i jakościowa oraz strategia plus dwa dodatki: wprowadzenie do międzynarodowego globalnego biznesu i planowanie biznesu.

Trudno wskazać jedno konkretne zagadnienie, które przyniosło mi najwięcej korzyści z zapoznania się z nim, bardziej zyskałem ogólne spojrzenie na liczne tematy związane z prowadzeniem biznesu. „Wiem czego nie wiem” i ponadto wiem jak ważne jest by się tego dowiedzieć (jeśli chce się zwiększać szanse na odniesienie sukcesu w biznesie). Aha – po tej lekturze znalazłem sobie uczelnię na której chcę zrobić kurs MBA.

the 30 day mba, colin barrow
the 30 day mba, colin barrow

Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.

    View all posts