Teoria – recenzja ebooka – Lover.pl

Lover.pl – Teoria

lover.pl, teoria
lover.pl, teoria

Zbiór różnych, powiedziałbym standardowych i podstawowych materiałów o uwodzeniu. Czytając pozycje, odniosłem wrażenie, że żywcem były przetłumaczone z materiałów zachodnich i wschodnich, mimo że autorzy zapewniali, że te (sprawdzone) metody dostosowywali do warunków panujących w Polsce. Co mogę powiedzieć na plus – wydaje mi się, że w pozycji każdy znajdzie coś dla siebie, bo autor(zy) podają wiele przykładów/obrazów, z których któryś zwyczajnie musi „trafić”.

Co na minus: Jakiś taki generalny brak większego uporządkowania poszczególnych tekstów. Coś na zasadzie – ty napisz o tym, ty przetłumacz o tym, i będzie materiał promujący (yyyyyy – ktoś zainteresowany domeną lover.pl?) to, co było kiedyś pod tym adresem. Siłą rzeczy prowadzi to do, najdelikatniej mówiąc, nieścisłości, bo np. w jednym miejscu autorzy (autor?) usiłuje nas nauczyć, jak nie przejmować się opinią społeczeństwa (znowu to niedobre społeczeństwo), a w innym nakazuje niemal bezwzględnie przestrzegać zasad savoir-vivre’u. Ten fragment ubawił mnie szczerze. Ten typ pozycji chyba zawsze musi mieć jakieś „misje” – a że ogólnie nie jestem do nich przekonany, to po prostu to odnotuję.

I na koniec ściągawka (tutorial?) z odpowiedziami na… (wątpliwości? problemy?) może po prostu z odpowiedziami na pytania. Ot taki pierwszy (lepszy) z brzegu – „4.5 Ona mówi, że może się spóźnić jakieś 15 (20, 30, 999) minut […] Wniosek: Albo przychodzi bez spóźnienia, albo spada.” Polecenie komuś tej pozycji wymaga chyba dodania „jeśli szybko czytasz”.


Moje dodatkowe uwagi do recenzowanego materiału:

 • Na szczęście to już ostatnia omawiana pozycja z cyklu „nawet nie wiem o czym była”
 • Nic na to nie poradzę – wszak nawet mimo upływu już kilkunastu lat jestem w stanie powieć o czym były całe duże fragmenty najważniejszym materiałów na których się (uwodzeniowo) wychowywałem – jak sztuki wenusjańskie, gra, revelation, samolubny gen, wojny plemników, czerwona królowa, the fastlane millionaire, unscripted, the great rat race escape, mężczyźni są z marsa a Kobiety z wenus
 • I ciekawy jestem jak zareagują na te stwierdzenia osoby, które kiedyś sporządziły ten materiał (jeśli tu kiedyś trafią)
 • Ale to nie jest komentarz z tych marudnych – wszak po raz kolejny przyznaję, że każdy tego typu materiał czy książka pozostawia coś z siebie w umyśle danej osoby. I mogę wiele lat później być w bardzo odległym miejscu z osobą z innego kręgu kulturowego i mogę nawet w danym momencie nie pamiętać w jakiej fazie modelu M3 się w danej chwili znajduję – ale jednak do ogólnej „meta-ramy” się ten materiał również przyłożył i ukształtował mnie takim jaki jestem i jaki odnoszę sukcesy. To przysunięcie się do dziewczyny w odpowiednim momencie zamiast zostać samemu na sofie mogło być kluczowe a postanowienie by tak akurat zrobić mogło powstać pod wpływem między innymi i takich materiałów.
 • A reszta jest już cudowną historią do której kiedyś jeszcze wiele razy będę myślami wracać.
 • Wspominałem już o tym wcześniej, ale myślę, że warto to znów powtórzyć – społeczność i strona Lover.pl mogą już dawno nie funkcjonować, ale za sprawą takich materiałów jak ten (i takich recenzji) ich żywotność przetrwała. Jeszcze kiedyś może dzięki temu się zaiskrzyć łezka w oku natrafiając na taki materiał sprzed lat.
 • Piękne Kobiety:
  (-) naturalna piękność w basenie
  (-) ach ci południowcy w turystycznych lokacjach mają fajnie – stały napływ pięknych Kobiet jeżdżących tam na wakacje
  (-) idealna figura, co tu dodawać
  (-) wakacje i wakacyjne myślenie – czy jest coś co bardziej sprzyja wakacyjnemu romansowi?

Galeria recenzencka

blondynka
blondynka

Teoria od Lover.pl – opinie o książce w formie wideo

https://www.youtube.com/watch?v=o3FwZaN44fo

oraz audio


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

 • Pandunia

  PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.