Spowiedź selekcjonera – recenzja książki – Maciej Rajk

Maciej Rajk – Spowiedź selekcjonera

spowiedź selekcjonera
spowiedź selekcjonera

Książka Maćka to w zasadzie opowieść Marcina. Jakiego u licha Marcina? – zapytacie. Ano nie byle jakiego, bo wieloletniego selekcjonera w legendarnym wręcz warszawskim klubie Cinnamon (w książce pod nazwą Namon).

Słyszałem o tym klubie zanim jeszcze pisarz & selekcjoner wpadli na pomysł napisania tej książki. Klub nowego typu, dla tutejszej śmietanki, celebrytów. Lans, bounce i orzeszki. Teraz dopiero miałem okazję dowiedzieć się co się działo w środku – bo klub przestał funkcjonować zanim spadł na mnie warszawski deszcz. I myślę, że dowiedziałem się prawdy, bez jakiegoś szczególnego koloryzowania.

Ogólnie książka podzielona jest na trzy rozdziały – życie Marcina przed Cinnamonem, Namon i życie „po”. Przy czym ostatnie to głównie opowieść o staczaniu się człowieka w odmęty hazardu, uzależnienia od narkotyków, kradzieży i kłamstw. I to też niesamowicie uwiarygadnia książkę.

Ze strony PU przydadzą się ze 2-3 rozdziały tej niesamowitej opowieści – m.in. o wchodzeniu do klubu przez bramkę. O laskach jest na każdej niemal stronie więc też nie ma nudy. Jedna rzecz, która bardzo obniża ocenę książki to fatalna, tragiczna wręcz korekta – setki (!) błędów składniowych, końcówek, interpunkcyjnych. Nie lubię takich rzeczy i nie rozumiem jak można wydać niewyjustowaną książkę? Cóż – może autor wytłumaczy.


Spowiedź selekcjonera – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.

    View all posts