Sny – recenzja książki – Jayne Ann Krentz

Jayne Ann Krentz – Sny


Ostatni przeczytany harlequin opowiada (wymyśloną) historię o niezależnej, 34-letniej bizneswoman, która przyjeżdża na wakacje do małej mieściny niedaleko Portland i tam poznaje pisarza, 40-letniego mężczyznę po przejściach, który uchodzi za miejscową legendę. Facet – lokalny badboy i kochaś, stawia sobie za cel zdobycie tej kobiety i całkiem szybko (jak na harlequiny) mu się to udaje. Para zaczyna ze sobą sypiać, Kobieta zachodzi w ciążę, para szybko się pobiera.

Zdziwiłby się jednak ten kto myśli, że akcja na tym się kończy. W międzyczasie wciąż przewija się wątek kryminalny i stara legenda o przeklętej Indiance, która może zostać zdjęta tylko wtedy gdy w pobliskiej jaskini pod Wodospadem Spętanej zostanie poczęte i urodzi się dziecko. Reszty historii, bądź co bądź strasznie naciąganej, musicie się sami domyśleć albo przeczytać w nieco dłuższej niż zazwyczaj (380 vs. 170 str.) książce.

Uwagi z PUA-perspektywy: wszystkie harlequiny zdają się potwierdzać zagadnienie poruszane przez J.D. Fuentesa w Seksualnym kluczu – dla Kobiet życie to wyprawa w głąb siebie, w poszukiwaniu własnego „ja” (w porównaniu do mężczyzn, którzy pragną w życiu głównie eksplorować kolejne obszary – bez skojarzeń). Nie umiem tego dokładnie wyjaśnić – odsyłam do wspomnianych materiałów. Poza tym cyklicznie pojawia się wątek zazdrości [ K <–> M ], a mężczyzna-obiekt pożądania prawie zawsze jest po przejściach (czyżby opowiadanie o nich było substytutem budowania rapportu?).

Harlequiny? Słabe, sztampowe i naciągane. Czytać je? Incydentalnie w ramach badań „co w nich takiego jest?”. Co dalej? Min. 3 lata odpoczynku od beletrystyki.


sny, jayne ann krentz
sny, jayne ann krentz

Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.