Siła nawyku – recenzja książki – Charles Duhigg

Charles Duhigg – Siła nawyku

siła nawyku
siła nawyku

Wielokrotnie polecana i zachwalana książka o nawykach i tym jak je zmieniać. Szczerze mówiąc zawiodłem się na niej, a właściwie, żeby być precyzyjnym, to liczyłem na coś lepszego biorąc pod uwagę liczbę poleceń. Owszem dość fajnie tłumaczy czym są i jak działają nawyki, ale dałoby się to spokojnie zrobić na 80-100 stronach, zamiast 400.

Książka się ciągnie, może dlatego, że bardzo dużo w niej opisów historii i sytuacji, które miały miejsce w przeszłości. Poza tym trzeba zaznaczyć, że tylko 1 z 3 części dotyczy nawyków u pojedynczych osób – pozostałe dwie dotyczą firm oraz organizacji społecznych.

Ad meritum – żeby zmienić nawyki należy poeksperymentować z identyfikacją wskazówek „uruchamiających” nawyki, zmianą samego zwyczaju oraz nagrodą, którą odczuwamy po wystąpieniu nawyku. W teorii proste, choć sam autor przyznaje, że czasem bardzo trudne do przeprowadzenia. Niemniej warto się postarać, by negatywne nawyki zastępować tymi pozytywnymi, o które nam chodzi.


Siła nawyku – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.

    View all posts