Shantaram – recenzja książki – Gregory David Roberts

Gregory David Roberts – Shantaram


Uwielbiam ten moment gdy piszę recenzję poważnej pozycji. Bo Shantaram zdecydowanie zasługuje na takie określenie. Książka polecana przez Bogusława Leśnodorskiego – gdy kiedyś spytałem go o trzy najlepsze książki jakie przeczytał. Warto było przebrnąć przez te niemal 800 stron, nawet jeśli trwało to wiele miesięcy.

Ad meritum – książka opowiada o pewnym Australijczyku, który napadał na banki i trafił do więzienia, z którego uciekł, przedostał się do Indii i przez 10 lat ukrywał się w Bombaju, gdzie żył w slumsach, opiekował się biedakami, był członkiem mumbajskiej mafii, a także był na wojnie w Afganistanie. Wszystko pisane z pierwszej osoby, z perspektywy uczestnika wszystkich tych wydarzeń. Momentami mega szczegółowo, momentami nieco nużąco.

Shantaram to chyba jedna z tych książek, które wiesz, że ci coś dały, ale nie umiesz powiedzieć co to takiego. Kiedyś się okaże. Może to, że życie jest pełne możliwości? Może, że zawsze jest czas na zmianę? Może, że jesteś w stanie sięgnąć nieosiągalnej Kobiety? Że co postanowię, to tak się stanie – nawet jeśli jest to wygospodarowanie czasu na 800-stronicową książkę, o której ktoś wartościowy powiedział, że jest dobra.

shantaram, okładka, miniatura
shantaram, okładka, miniatura

dziewczyna multietniczna
dziewczyna multietniczna
śliczność z indii
śliczność z indii
taj mahal, indie
taj mahal, indie
korek na indyjskiej ulicy
korek na indyjskiej ulicy
riksza w indiach
riksza w indiach

 


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.

    View all posts