Seks w przyszłości – recenzja książki – Robin Baker

Robin Baker – Seks w przyszłości

seks w przyszłości
seks w przyszłości

Niesamowita książka. Ryje banię. Przewartościowuje wszystko. Wyjaśnia to już jej podtytuł: Spotkanie pierwotnych popędów z technologią jutra.

Opowiada o tym jak będzie wyglądać nasz świat gdy postęp technologiczny rozłączy rozmnażanie się od seksu. Gdy będą powszechnie dostępne takie zdobycze nauki jak: testy na ojcostwo, przewidywanie płodności, podatek dziecięcy, zapłodnienie in vitro, sztuczna inseminacja, zastępcze macierzyństwo, blokowanie płodności, zastępcze jądra i komórki jajowe, klonowanie, terapia genowa, transfer jądra komórkowego, gdy rozpadnie się typowa rodzina nuklearna i powstaną rodziny rozszerzone i łączone, gdy eugenika stanie się powszechna, gdy oderwie się seks od reprodukcji, gdy rozmnażanie się będzie możliwe również po śmierci.

Książka porusza również kwestie takie jak kazirodztwo, homoseksualizm, stara się przewidzieć przyszłość prostytutek i innych osób zarabiających na reprodukcji. Ostatni, nie najdłuższy, rozdział dotyczy zagadnień moralnych i etycznych postępu technologicznego, jak również sceptycyzmu ludzi wobec nadchodzących zmian.

Brakuje mi słów, by w krótkiej recenzji wymienić wszystkie tematy o których jest mowa. Niemniej książka otwiera dotychczas totalnie zamknięte obszary myślowe. Jak już wspomniałem przewartościowuje wszystko, wszak rozmnażanie było od zawsze podstawowym zagadnieniem żyjących istot, w tym ludzi. I w przyszłości również będzie.


Seks w przyszłości – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.