Ronaldo. Obsesja doskonałości – recenzja książki – Luca Caioli

Luca Caioli – Ronaldo. Obsesja doskonałości


„Ronaldo. Obsesja doskonałości” jest tylko z nazwy. Książką zawiodłem się bardzo, szczęśliwie nie musiałem jej kupować (a były takie plany), bo Google jednak indeksował zasoby pewnej biblioteki – ale to już inna historia.

Książka mnie rozczarowała, bo nie ma w niej NIC (!) czego nie dałoby się dowiedzieć z lektury wywiadów CR7, wikipedii i oglądania highlightów najważniejszych spotkań granych przez Cristiano. A przecież w opisie z tyłu książki jest jak byk: „Luca Caioli w swojej książce opisuje historię Ronaldo nie tylko z perspektywy boiska, ale – jak nikt wcześniej – dociera do sekretów życia prywatnego”. To kłamstwo. Bo w książce nie było tego prawie wcale.

Przystępując do lektury spodziewałem się czytać dużo nt. treningów, które odbywał dążąc do tytułowej doskonałości albo choćby zasad jakimi się w życiu kierował. A tu mizeria. Nawet sprawa osławionych brzuszków (ponoć kilka tysięcy dziennie) wykonywanych przez CR7 nie została wyjaśniona – wspomniano tylko, że urosły one do rangi legendy miejskiej. I tyle! To wszystko! Dlatego tak bardzo zawiedziony jestem.

Dla PUA jedyny sensowny rozdział będzie o Kobietach z którymi Ronaldo się spotykał. Ale nawet on jest słaby, pisany na zasadzie „poznali się tu, spędzili ze sobą czas tam, a później ona w gazetach opowiadała tamto”. Słabizna. A przecież miało być „Una Ambicion Sin Limites”.

cristiano ronaldo, obsesja doskonałości
cristiano ronaldo, obsesja doskonałości

Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.