Psychologia społeczna – recenzja książki – Elliot Aronson, Timothy D. Wilson, Robin M. Akert

Elliot Aronson, Timothy D. Wilson, Robin M. Akert – Psychologia społeczna

psychologia społeczna, aronson
psychologia społeczna, aronson

Kolejny podręcznik akademicki psychologii społecznej, który miałem okazję czytać (wcześniejszy był autorstwa Myersa). Podobne duże rozmiary (450 stron bez bibliografii), praktycznie te same poruszane zagadnienia co wcześniej. Jednak książka muszę przyznać duuużo gorsza od poprzedniej.

Nie wiem jak wy, ale mi jakoś bardzo źle się czyta książki, w których w co drugim rozdziale muszę przeczytać jacy to Amerykanie nie są zdolni, pomysłowi i jak to przed światem prezentują wszystkie zawiłości psychologii społecznej. I już nie chodzi o to, że jeśli mowa o uprzedzeniach to pokazywane są tylko uprzedzenia białych do czarnych (bo przecież stamtąd są autorzy), ale dobrze byłoby wspomnieć również o innych regionach świata. Po raz kolejny potwierdza się, że Amerykanie piszą tylko dla Amerykanów i fakt, że tam przypada najwięcej psychologów społecznych na 1000 mieszkańców nic tu nie zmienia. Świat to nie tylko USA, UK i Chiny. Koniec kropka.

Merytorycznie natomiast bez większych pomyłek. Mi się w oczy rzuciła tylko jedna, mianowicie autor stwierdził gdzieś, że na podstawie postaw da się dosyć trafnie wnioskować co do zachowań. Poza tym spoko. Jeśli ktoś bardzo lubi psychologię społeczna to przeczyta i tak, jeśli ktoś chce tylko trochę się z tym zaznajomić – niech wybierze tą drugą pozycję.


psychologia w kontaktach z innymi
psychologia w kontaktach z innymi

Psychologia społeczna – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.