Psychologia społeczna – recenzja książki – David G. Myers

David G. Myers – Psychologia społeczna

psychologia spoleczna, david myers
psychologia spoleczna, david myers

Akademicki podręcznik podstaw psychologii społecznej, który pomimo swych rozmiarów (672 strony bez bibliografii) z pewnością warto przeczytać. Napisany jest świetnym językiem więc jeśli ta tematyka cię interesuje to nie sposób się nudzić w trakcie jej lektury.

Książka podzielona jest na 3 części poświęcone kolejno: myśleniu, wpływom i relacjom społecznym. Poruszonych i wyjaśnionych jest mnóstwo zagadnień związanych m.in.: z koncepcja „ja”, postawą i zachowaniem, konformizmem, perswazją, wpływem grupy, uprzedzeniami, atrakcyjnością, konfliktami.

Jako, że mnóstwo zagadnień PU jest związanych z psychologią społeczną, na pewno warto przeczytać ten podręcznik. Nie tylko by wiedzieć coś o podstawowym błędzie atrybucji, stronniczości w obronie ego czy facylitacji społecznej. Książka Myersa to potężne źródło wiedzy o samym sobie, szczegółowo wyjaśniająca wiele mechanizmów działających w naszym umyśle. Nie raz po jej lekturze złapałem siebie samego na myśleniu według pewnych schematów opisanych w książce.

Z pewnością pozycja ta znacznie poszerza horyzonty, a i opowiadanie o niektórych zagadnieniach Kobietom będzie czynnikiem podnoszącym nasza atrakcyjność.


Psychologia społeczna – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.