David G. Myers – Psychologia społeczna
Akademicki podręcznik podstaw psychologii społecznej, który pomimo swych rozmiarów (672 strony bez bibliografii) z pewnością warto przeczytać. Napisany jest świetnym językiem więc jeśli ta tematyka cię interesuje to nie sposób się nudzić w trakcie jej lektury.
Książka podzielona jest na 3 części poświęcone kolejno: myśleniu, wpływom i relacjom społecznym. Poruszonych i wyjaśnionych jest mnóstwo zagadnień związanych m.in.: z koncepcja „ja”, postawą i zachowaniem, konformizmem, perswazją, wpływem grupy, uprzedzeniami, atrakcyjnością, konfliktami.
Jako, że mnóstwo zagadnień PU jest związanych z psychologią społeczną, na pewno warto przeczytać ten podręcznik. Nie tylko by wiedzieć coś o podstawowym błędzie atrybucji, stronniczości w obronie ego czy facylitacji społecznej. Książka Myersa to potężne źródło wiedzy o samym sobie, szczegółowo wyjaśniająca wiele mechanizmów działających w naszym umyśle. Nie raz po jej lekturze złapałem siebie samego na myśleniu według pewnych schematów opisanych w książce.
Z pewnością pozycja ta znacznie poszerza horyzonty, a i opowiadanie o niektórych zagadnieniach Kobietom będzie czynnikiem podnoszącym nasza atrakcyjność.