Płeć mózgu. O prawdziwej różnicy między mężczyzną a kobietą – recenzja książki – Anne Moir, David Jessel

Anne Moir, David Jessel – „Płeć mózgu. O prawdziwej różnicy między mężczyzną a kobietą”


Jak sama nazwa wskazuje książka opisuje prawdziwe różnice między mężczyznami a Kobietami. Dokładniej: między typowym mężczyzna, a typową Kobietą. Różnice te istnieją od samego początku życia (od zapłodnienia) aż do okresu starości gdy dopiero stopniowo ulegają zatarciu. Jeśli ktoś ciągle uważa, że Kobiety i mężczyźni są jednakowi, mają jednakowe możliwości i szanse (wynikające z biologii) niech koniecznie przeczyta tą pozycję. A skoro mężczyźni i Kobiety są przez praktycznie całe życie różni to dlaczego w sferze społecznej dąży się do ich ujednolicenia?

Książka dobra, pisana w podobnym stylu do Czerwonej królowej. A jej wartość ze względu na PU jest średnia, przy czym jest to bardziej ocena pozytywna niż negatywna. Czy mózg jest ośrodkiem seksu u Kobiet? Kto ma więcej wytrysków tygodniowo – basy czy tenory? Czy Kobiety mają mniejszy mózg od mężczyzn? Czy władza może być afrodyzjakiem? Co bardziej wolą Kobiety – szerokie ramiona, muskularny tors, wąskie biodra czy długiego penisa? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania to powinieneś/powinnaś przeczytać tą książkę.

płeć mózgu
płeć mózgu

Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • PUA Panda 🐼 Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.

    View all posts