Odkrywanie Ameryki – recenzja książki – Mariusz Max Kolonko

Mariusz Max Kolonko – Odkrywanie Ameryki

odkrywanie ameryki
odkrywanie ameryki

Książkę Kolonki warto przeczytać dla samego rozdziału Polskim Syndromie. W zasadzie dla obu, bo są dwa i drugi lepszy od pierwszego.

Przystępując do lektury miałem w myślach cel – czego można się od nich nauczyć, by samemu być lepszym, skuteczniejszym, by odnieść sukces? Myślałem, że prawdy będę musiał wyciągać „między wierszami”, co jakoś specjalnie mi nie przeszkadzało. Natomiast zdziwiłem się, że wszystko co każdy, ale to każdy, Polak przeczytać powinien jest czarno na białym napisane we wspomnianych rozdziałach. Dlaczego należy się chwalić i kim jest Homo Sovieticus.

Zwykle książkę krytykuję gdy z kilkuset stron wyróżnia się tylko jeden fragment – tym razem jest inaczej i tak jak na wstępie napisałem – dla tych rozdziałów warto było czytać opowieści Kolonki. Piszę opowieści, bo w większości to zapiski „in real time”/”w czasie rzeczywistym” z podróży i przeprowadzanych reportaży naszego człowieka w USA. Jest o Indianach, 11 września, katastrofie Challengera, UFO i Baby Boom Generation. Jest o drobnych historiach zwykłych ludzi w trakcie jakichś wydarzeń. A z tego wniosek jest prosty: Jaki ten świat jest piękny…


Odkrywanie Ameryki – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • PUA Panda 🐼 Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.

    View all posts