Nienawidzę poniedziałków! – recenzja książki – Gabriela Abratowicz

Gabriela Abratowicz – Nienawidzę poniedziałków!

nienawidzę poniedziałków
nienawidzę poniedziałków

Tę książkę o bardzo pozytywnym przekazie czyta się do góry nogami i od tyłu do przodu. Zapyta ktoś co miał na celu ten, kompletnie nieprzydatny w przypadku ebooków, zabieg. Wydaje mi się, że chodziło o utworzenie umysłów czytelników na niecodzienne możliwości i pokazanie, że świat nie musi wyglądać tak jak się do tego przyzwyczailiśmy. Czego przykładem może być zmiana negatywnego miejsca pracy w pozytywne.

Lekturę zaczynamy od przeczytania o warunkach pracy w Googlu, które przez wielu jest uznawane za firmę najbardziej przyjazną pracownikom. Autorka stara się pokazać, że inne zakłady pracy też możemu w dużej mierze uczynić takim miejscem.

Książkę uważam za pozytywną ze względu na jej bardzo sympatyczny wydźwięk w kierunku oczynienia pracy lepszym miejscem. Niemniej jednak trzeba przyznać, że w przeważającej mierze opiera się na banałach i pustawych radach w stylu „stwórz dobrą atmosferę w pracy”, „nie przepracowuj się”, „akceptuj innych ludzi”, „poświęcaj odpowiednią ilość czasu swojej rodzinie”. Część rad była napisana ewidentnie z perspektywy Kobiety, bo jakoś nie wyobrażam sobie żebym nie zareagował w pracy na niesprawiedliwe traktowanie czy mobbing (co to w ogóle jest?).

Pozytywna książka z małą ilością treści na niecałych 150 stronach – sam zadecyduj czy warto ją czytać.


Nienawidzę poniedziałków – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.

    View all posts