Najbogatszy człowiek w Babilonie – recenzja książki – George S. Clason

George S. Clason – „Najbogatszy człowiek w Babilonie”


Jedna na najlepszych (jeśli nie najlepsza) książka o finansach jaką kiedykolwiek czytałem. Jeśli myślicie, że tylko Kiyosaki przystępnie pisze o budowaniu pomyślności finansowej, to przeczytajcie zapiski z glinianych tabliczek z Babilonu.

Pozycja ta może nie jest długa, ale niesie ze sobą niezmienną na przestrzeni wieków prawdę o finansach i naturze ludzkiej. Kilka opowiadań zawartych w książce są cenną nauką o tym jak inwestować, oszczędzać i pomnażać zasoby swojego mieszka. Każdy rozdział daje nam naukę z której warto skorzystać.

Jeszcze jedna istotna uwaga – przeczytałem Najbogatszego człowieka w Babilonie w wersji normalnej, książkowej, a nie łatwo znajdowalnego w sieci ebooka o tym samym tytule. Jest on bardzo okrojoną wersją książkową. Dlatego warto zadać sobie trochę trudu by zdobyć tą „najbardziej inspirującą książkę o tworzeniu bogactwa jaka kiedykolwiek została napisana”. Nie jestem takim znawcą by móc stwierdzić, że lepszej książki nt. temat nie ma, ale z tych które miałem okazję czytać jest to absolutnie hit. Gorąco polecam.

I na koniec jedno zdanie, cytat z pierwszych stron książki, trochę w szerokim kontekście PU: „Pieniądze są miernikiem sukcesu na ziemi.”.

najbogatszy człowiek w babilonie
najbogatszy człowiek w babilonie

 


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • PUA Panda 🐼 Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.

    View all posts