Mowa ciała – recenzja książki – Andy Collins

Andy Collins – Mowa ciała

mowa ciała, andy collins, co znaczą nasze gesty
mowa ciała, andy collins, co znaczą nasze gesty

Klasyczny przykład sytuacji gdy jakiś czas po przeczytaniu świetnej książki czyta się inną pozycję na ten sam temat, która jest dużo, dużo gorsza. Gdybym tę recenzję zakończył w tym miejscu wyrządziłbym tej pozycji wielką przysługę. Bo w rzeczywistości pozycja ta jest jeszcze co najmniej dwa razy „dużo, dużo gorsza”. I wcale nie dlatego, że aż się prosiło o zdjęcia lub chociaż obrazki do opisywanych sytuacji czy wyglądów. Tak, dobrze przeczytaliście – wyglądów.

Książka o tytule „Mowa ciała” opowiada o tym jak czyjś wygląd (ale nie ubiór!) wypływa na zachowanie tej osoby. Żeby nie być gołosłownym – brwi rzadkie i szorstkie świadczą o tym, że dana osoba ma „charakter niestały, lubiący trzymać stronę tego, który mu zaoferuje większe korzyści”. I nie jest to odosobniony przykład – prawie połowę książki zajmuje taka właśnie psychologia wyglądu czy może raczej anatomii. Ciekawy jestem w jaki sposób autor doszedł do takich wniosków i ile osób po tym kątem przebadał.

Jedyne co można „in plus” wymienić w tej książce to quiz umieszczony na jej końcu. Ale znów – gdy mam odgadnąć, że „czoło duże, zaokrąglone i bez zmarszczek świadczy o odwadze połączonej z tupetem oraz o trzymaniu z silniejszymi, a pogardzaniu słabszymi” to ja wymiękam. Nikomu nie polecam tej tragicznej pozycji.


Mowa ciała – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • PUA Panda 🐼 Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.

    View all posts