Motocyklista doskonały. Droga do mistrzostwa – recenzja książki – David L. Hough

David L. Hough – Motocyklista doskonały. Droga do mistrzostwa

motocyklista doskonały, droga do mistrzostwa
motocyklista doskonały, droga do mistrzostwa

„Jeśli choć jedna myśl z tej książki pomoże ci uniknąć wywrotki, to warto ją przeczytać!” – to jedno zdanie z tylnej okładki zachęciło mnie do przeczytania obu części „Motocyklisty doskonałego”. Bo „Droga do mistrzostwa” to druga część, kontynuacja swojej poprzedniczki. I muszę przyznać, że jest to całkowita prawda.

Nie ma bezsensownego powtarzania, lania wody i innych zapełniaczy. Cenne uwagi, wartościowe spostrzeżenia i zaawansowane techniki. Książka jak najbardziej spełnia pokładane w niej oczekiwania. Osobiście jestem najbardziej zadowolony z części poświęconej hamowaniu na zakręcie – wszak kiedyś przez brak właśnie tej umiejętności zaliczyłem bardzo niesympatyczną wywrotkę.

Pozycja, której autorem jest David L. Hough [czyt: h^f] jest skarbnicą wiedzy i rad. Poszczególne rozdziały dotyczą: case study opisanych wypadków, profesjonalnemu podejściu, stosunku do przepisów drogowych, radzeniu sobie z różnymi typami dróg i spotykanymi niebezpieczeństwami, szlifowaniu umiejętności, skręcaniu, taktykom podróżowaniu, dbaniu o swoją maszynę i strategiom jazdy pozwalającym zminimalizować ryzyko wypadku.

Podsumowując: tę (i wcześniejszą) książkę Hougha polecam każdemu motocykliście.


Motocyklista doskonały – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.