Mój tajemny ogród – recenzja książki – Nancy Friday

Nancy Friday – Mój tajemny ogród


Klasyczna pozycja z zakresu kobiecych fantazji seksualnych. Wiekowa już, wszak wydana pierwszy raz w 1973 roku, ale śmiało można powiedzieć – oby każda Kobieta się tak starzała jak ta książka. Zawiera opisy 242 fantazji seksualnych Kobiet, które zostały opisane w listach do autorki lub bezpośrednich rozmowach. Zebrane (żeby nie powiedzieć pogrupowane) w grupy tematyczne i poprzedzone stosownymi komentarzami pisarki – to akurat miła odmiana w stosunku do innej jej książki, którą już kiedyś recenzowałem.

Nie będę się tu silić na wymienianie wszystkich obiektów fantazji, bo łatwo to sprawdzić studiując sam spis treści, natomiast to na co zwróciłem uwagę to to, że frapująco wiele razy pojawiają się tematy wręcz chore – jak wyobrażanie sobie seksu ze zwierzętami, dziećmi, gwałtu czy znęcanie się. Dobrze chociaż, że autorka tłumaczy iż gwałt jest tylko sposobem Kobiet na poradzenie sobie „W głowie” z odpowiedzialnością za seks.

Jeżeli miałbym wyciągnąć z tej nieco przydługawej (378 stron) pozycji jakieś wnioski to to by było to, że Kobiety należy zaspokajać seksualnie unikając nudy i z urozmaiceniami. Ot zwyczajna zmiana łóżka np. na miejsce częsciowo publiczne (jak park czy plaża) może łatwo wywołać mnóstwo emocji w Kobiecie. Coś na zasadzie „ojej, ktoś nas może zobaczyć!”. A to emocji Kobietom przecież potrzeba.

mój tajemny ogród
mój tajemny ogród

Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.