Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus – recenzja książki – John Gray

John Gray – „Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus”


Ogólnie powiem: światowy bestseller. A od siebie dodam: i nie ma co się temu dziwić. Gdyby każdy młody mężczyzna i kobieta zadali sobie trud przeczytania tej jednej książki to świat z pewnością byłby lepszy. A dokładniej: świat związków, bo o tym dokładnie traktuje ta książka.

Przede wszystkim bombowy pomysł Gray’a na porównanie ludzi do mieszkańców innych planet którzy w pewnym momencie się spotkają. Muszę przyznać, że wszelkie takie porównania czyta się świetnie i tylko w drugiej połowie lektury można mieć lekkie pretensje, że tych odniesień jest już mniej. Główną myślą autora jest stwierdzenie, że mężczyźni i kobiety są od siebie różni. Nie lepsi, nie gorsi, tylko właśnie różni. I przez to naturalne dla jednej z płci zachowania są przez drugą traktowane zupełnie na opak. A to przecież nie było niczyim zamiarem. Ucząc się o ukrywaniu w jaskini przez mężczyznę lub o domowym komitecie ulepszeń wykształcamy w sobie zrozumienie dla postępowania drugiej strony i wiemy jak komunikować jej nasze myśli i zamiary.

Gray tłumaczy wszystko jak przysłowiowej krowie na miedzy, czasami aż zbyt obszernie, ale dzięki temu nie ma ryzyka niewłaściwego zrozumienia tematu. Dlatego książkę Graya polecam gorąco wszystkim w związkach – tym aktywnie podrywającym już trochę mniej.

mężczyźni są z marsa, Kobiety z wenus
mężczyźni są z marsa, Kobiety z wenus

Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.