Męskość – recenzja książki – Steve Biddulph

Steve Biddulph – „Męskość”


Książka polecana przez Merlina. I samo to wystarczy.

Od czasów rewolucji przemysłowej męskość przechodzi swoisty kryzys, zmiany sposobu życia wpływają na stopniowe wypaczanie istoty męskości. Książka opowiada o wielu aspektach życia mężczyzn i stara się pomóc sprawić, by mężczyźni na powrót stali się tacy jacy być powinni.

Autor tej pozycji jest również autorem książek o wychowywaniu chłopców, może dlatego wiele miejsca poświęca właśnie zagadnieniom związanym z tacierzyństwem i ogólnie – życiem rodzinnym. Prowadzi przez relacje z ojcem, seks i uczucia, relacje z płcią piękną, ojcostwo, wychowanie chłopców w wieku szkolnym, męska przyjaźń i kryzysy w pewnym wieku. Wiele miejsca poświęca potrzebie współuczestniczeniu innych mężczyzn w wychowywaniu chłopców oraz tworzeniu męskich wspólnot. Bardzo mocne i dobitne słowa padają opisując jak mężczyzna traci jaja gdy bierze kredyt. To musi skłonić do zastanowienia się.

A jak ogólne wrażenia z książki? Szczerze powiedziawszy to zbrakło mi w niej czegoś. Trudno jest się do czegokolwiek przyczepić, ale pewien niedosyt jednak pozostał. W takim momencie (na szczęście?) zawsze można sobie powiedzieć, że każda książka ubogaca i poszerza horyzonty.


męskość, steve biddulph
męskość, steve biddulph

Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • PUA Panda 🐼 Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.

    View all posts