MEN2 Workbook – recenzja ebooka – Pickup Club

Pickup Club – MEN2 Workbook

men2 workbook, pick up club
men2 workbook, pick up club

Od razu przyznaję, że nie czytałem jeszcze nigdy dobrego workbooka (coś jak zeszyt ćwiczeń w szkole). I tutaj również nie spodziewałem się pozytywnego zaskoczenia. Może dlatego, że workbook to najczęściej po prostu kolejna wydawana pozycja i wartościowe informacje były zostały już wcześniej opublikowane, a może z powodu samej formy jaką jest workbook.

Po lekturze wciąż mam mieszane uczucia. Przyznaję – informacji zawartych tam jest bardzo dużo i w dużej mierze są to informacje nowe. Model odwróconych zalotów, choć go jeszcze nie stosowałem wydaje się być bronią bardzo dużego kalibru przy podrywaniu. Podobnie implikacja tożsamości. Te informacje (a to jedynie dwie z naprawdę wielu), wraz z licznymi przykładami, to coś nowego i bardzo pożądanego przez PUA. Z tym się zgadzam.

Natomiast mieszane uczucia mam dlatego, że demonstrowanie wyższej wartości (DHV) zostało wymienione dopiero pod koniec książki. Według mnie jest to wręcz fundamentalna sprawa dla całego uwodzenia i bez tego powyższe techniki nie będą się sprawdzać po prostu dlatego, że nie będziemy mieć zbudowanej w oczach kobiety odpowiedniej wartości. To tyle merytorycznie.

Poza tym fajnie, że zostało opisanych kilka rutyn które miałem okazję już kiedyś słyszeć. Co do misji aka treningu praktycznego to nie wypowiadam się bo misje to po prostu coś nie dla mnie. Podsumowując – workbook jak workbook, ale moim zdaniem warto go przeczytać dla tych licznych przykładów każdej techniki/otwarcia/reakcji. Bo w końcu „jeden taniec albo 7 tygodni pecha z facetami!” db-_-db


Kilka dodatkowych uwag to ebooka Pickup Clubu – Men2 Workbook

 • I co ja mam tutaj więcej napisać o ebooku Pickup Clubu ponad to co już wcześniej wspomniałem przy okazji poprzedniego ebooka?
 • Może dodam jeszcze jak niesamowitym zjawiskiem na polskim rynku szkół uwodzenia była osoba Gwiazdy – chyba jedynej dziewczyny aktywnie uczącej uwodzenia.
 • „Polska trendsetterem narodów” jak to mawia często Rafał Ziemkiewicz – wszak dopiero w drugiej edycji amerykańskiego reality show „The pickup artist” pojawiła się dziewczyna ucząca facetów podrywania. U nas Gwiazdka była wcześniej!
 • W przypadku tego ebooka na pewno wyróżnia się osoba na okładce (to chyba nie jest Gwiazdka, nie?) – na pewno nie jest ona youtube friendly, co widać chociażby do miniaturce do tego filmu
 • Może oddalając się nieco od zasadniczego tematu tej recenzji dodam jeszcze, że temat bycia facetem jakiego chcą Kobiety mimo, że jest obecny praktycznie we wszystkich materiałach dotyczących uwodzenia to został jakby celowo pominięty z najważniejszego materiału, który ukształtował mnie jako początkującego artystę podrywu – The Mystery Method Handbook / Venusian Arts / How to put beautiful woman under your spell
 • Kiedyś miałem nawet ambicję by uzupełnić ten materiał własną książką poruszającą dogłębnie ten temat. Ostatecznie jednak zrezygnowałem. A to dlatego, że nie chcę być hipokrytą – nie chcę pisać o danym zagadnieniu nie mając poczucia, że jestem rzeczywiście w tym ekspertem. Wybrałem inne priorytety w życiu, które dostarczyły mi ostatecznie wspaniałych wspomnień – więc niczego tu nie żałuję. A co przyniesie jeszcze przyszłość – zobaczymy.
 • W każdym razie jak już kiedyś mówiłem – pierwsza moja książka będzie o finansach. Dopiero po niej może ewentualnie przyjść czas na pozycję o Kobietach. W końcu je kocham.

Kolejne uwagi do workbooka

 • Tytuł „Men2” należy odczytywać w podobnym stylu jak Men 2.0, czyli kolejna, lepsza wersja danego rozwiązania. W tym przypadku chodzi o mężczyzn, ich nowszą, bardziej atrakcyjną wersję.
 • Z kolei drugi człon – Workbook oznacza zestaw ćwiczeń, zestaw praktyczny do realizacji postawionego zadania, w tym przypadku stania się mężczyzną nowej generacji, który będzie pożądany przez Kobiety.
 • Już od dawna w biznesie wiadomo, że najlepsze rozmowy toczy się analizując studia przypadków, z angielska case study. I niewątpliwe ćwiczenia praktyczne, analizowane jak w tym przypadku stanową też dobrą metodę by się oczyć w możliwie jak najbardziej praktycznych warunkach. To jest bez wątpienia zaletą materiałów wyprodukowanych przez Pickup Club. Miałem okazję ich osobiście poznać, w tym w działaniu, i mam o nich jak najbardziej pozytywne zdanie. Również z tego względu weźcie poprawkę, że mogę nie być całkowicie obiektywny. Niemniej się staram taki być.
 • Zestaw ćwiczeń i misji do wykonania pochodzący z tej książki może stanowić pomoc dla osób, które kompletnie nie radzą sobie z podrywaniem i muszą mieć powiedziane co zrobić w danej chwili aby osiągnąć jakikolwiek progres. Takie zadania powinieneś wyznaczać sobie samemu, a jeszcze lepiej gdyby rozmawianie z Kobietami (takimi jak ekspedentki, hostessy czy osoby czekające w kolejce do klubu) weszło ci w krew byś to robił zawsze w dowolnych okolicznościach.
 • Demonstracja wyższej wartości (DHV) to fundamentalna idea, wprowadzona przez Mystery’ego, która zmieniła całą społeczność uwodzicieli, nie tylko w Polsce, ale na świecie. Bazuje ona na zdiagnozowanych cechach, które są atrakcyjne dla Kobiet. Cechy te pochodząc można zdiagnozować na podstawie doświadczenia, ale dobrzy uwodziciele korzystają ze zdobyczy psychologii, zwłaszcza psychologii ewolucyjnej i społeczenej, przy ich zdiagnozowaniu. Koncepcja DHV polega a tym, ale umiejętnie zademonstrować te właśnie atrakcyjne cechy w trakcie rozmowy / interakcji z Kobietą.
 • Wg Mystery’ego pięć najważniejszych „przycisków atrakcyjności” (ang. DHV spikes) to:
  • 1) Preselekcja u Kobiet (inne Kobiety uważają mężczyznę za atrakcyjnego, chcą z nim spędzać czas)
  • 2) Lider mężczyzn (przewodzenie innym, stanie na czele grupy, nawet w sposób nieformalny)
  • 3) Obrońca bliskich (stawanie w obronie swoich najbliższych, chęć pomocy im, wspieranie)
  • 4) Skłonność do emocji (okazywanie uczuć, pokazywanie się z ludzkiej strony)
  • 5) Odnoszenie sukcesów przy podejmowaniu ryzyka (proaktywność, podejmowanie aktywności gdy finalny wynik jest niejasny, odnoszenie ukcesów)

Galeria do recenzji – Men2 Workbook

uśmiechnięty mężczyzna, fot. unsplash
uśmiechnięty mężczyzna, fot. unsplash
przystojny facet, fot. unsplash
przystojny facet, fot. unsplash
mężczyzna wysportowany jest atrakcyjny, fot. unsplash
mężczyzna wysportowany jest atrakcyjny, fot. unsplash
uśmiech, men2 workbook, fot. unsplash
uśmiech, men2 workbook, fot. unsplash
przystojniak, dredy, fot. unsplash
przystojniak, dredy, fot. unsplash

MEN2 Workbook – opinie o książce w formie wideo

https://www.youtube.com/watch?v=IFRXCcy0xAI

lub audio


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

 • Pandunia

  PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.