MEN2 Workbook – recenzja ebooka – Pickup Club

Pickup Club – „MEN2 Workbook”


Od razu przyznaję, że nie czytałem jeszcze nigdy dobrego workbooka (coś jak zeszyt ćwiczeń w szkole). I tutaj również nie spodziewałem się pozytywnego zaskoczenia. Może dlatego, że workbook to najczęściej po prostu kolejna wydawana pozycja i wartościowe informacje były zostały już wcześniej odpublikowane a może z powodu samej formy jaką jest workbook.

Po lekturze wciąż mam mieszane uczucia. Przyznaję – informacji zawartych tam jest bardzo dużo i w dużej mierze są to informacje nowe. Model odwróconych zalotów, choć go jeszcze nie stosowałem wydaje się być bronią bardzo dużego kalibru przy podrywaniu. Podobnie implikacja tożsamości. Te informacje (a to jedynie dwie z naprawdę wielu), wraz z licznymi przykładami, to coś nowego i bardzo pożądanego przez PUA. Z tym się zgadzam.

Natomiast mieszane uczucia mam dlatego, że demonstrowanie wyższej wartości (DHV) zostało wymienione dopiero pod koniec książki. Według mnie jest to wręcz fundamentalna sprawa dla całego uwodzenia i bez tego powyższe techniki nie będą się sprawdzać po prostu dlatego, że nie będziemy mieć zbudowanej w oczach kobiety odpowiedniej wartości. To tyle merytorycznie.

Poza tym fajnie, że zostało opisanych kilka rutyn które miałem okazję już kiedyś słyszeć. Co do misji aka treningu praktycznego to nie wypowiadam się bo misje to po prostu coś nie dla mnie. Podsumowując – workbook jak workbook, ale moim zdaniem warto go przeczytać dla tych licznych przykładów każdej techniki/otwarcia/reakcji. Bo w końcu „jeden taniec albo 7 tygodni pecha z facetami!” db-_-db

dhv pua, pua techniki
dhv pua, pua techniki

Kilka dodatkowych uwag to ebooka Pickup Clubu „Men2 Workbook”:

 • I co ja mam tutaj więcej napisać o ebooku Pickup Clubu ponad to co już wcześniej wspomniałem przy okazji poprzedniego ebooka?
 • Może dodam jeszcze jak niesamowitym zjawiskiem na polskim rynku szkół uwodzenia była osoba Gwiazdy – chyba jedynej dziewczyny aktywnie uczącej uwodzenia.
 • „Polska trendsetterem narodów” jak to mawia często Rafał Ziemkiewicz – wszak dopiero w drugiej edycji amerykańskiego reality show „The pickup artist” pojawiła się dziewczyna ucząca facetów podrywania. U nas Gwiazdka była wcześniej!
 • W przypadku tego ebooka na pewno wyróżnia się osoba na okładce (to chyba nie jest Gwiazdka, nie?) – na pewno nie jest ona youtube friendly, co widać chociażby do miniaturce do tego filmu
 • Może oddalając się nieco od zasadniczego tematu tej recenzji dodam jeszcze, że temat bycia facetem jakiego chcą Kobiety mimo, że jest obecny praktycznie we wszystkich materiałach dotyczących uwodzenia to został jakby celowo pominięty z najważniejszego materiału, który ukształtował mnie jako początkującego artystę podrywu – The Mystery Method Handbook / Venusian Arts / How to put beautiful woman under your spell
 • Kiedyś miałem nawet ambicję by uzupełnić ten materiał własną książką poruszającą dogłębnie ten temat. Ostatecznie jednak zrezygnowałem. A to dlatego, że nie chcę być hipokrytą – nie chcę pisać o danym zagadnieniu nie mając poczucia, że jestem rzeczywiście w tym ekspertem. Wybrałem inne priorytety w życiu, które dostarczyły mi ostatecznie wspaniałych wspomnień – więc niczego tu nie żałuję. A co przyniesie jeszcze przyszłość – zobaczymy.
 • W każdym razie jak już kiedyś mówiłem – pierwsza moja książka będzie o finansach. Dopiero po niej może ewentualnie przyjść czas na pozycję o Kobietach. W końcu je kocham.

Pickup Club to autorzy takich materiałów jak:

  • SU Efekt Zakochania 2013
  • Zakazany Flirt
  • SU Caffe 1-3 z 2013 roku
   • Jak Budować Niedosyt Potęga Niedostępności Jak Wzmocnić Jej Ciśnienie Na Ciebie
   • Jak Podrywać W Dzień Uwodzenie Ekspedientek Uwodzenie córek
   • Jak Przejść z Rozmowy do Całowania Jak Ją Rozbudzić Jak To Zrobić
   • Jak Przygotować Się Do Randki Co Robić Na Randce
   • Jak Ułożyć Związek Jak Utrzymać Emocje Sekrety Związków
   • Jak Wziąc Numer Zadzwonić Umówić się
   • Jak Zagadać Co Powiedzieć WAŻNE Co Dalej
  • Mechanika Emocjonalna Efekt Zakochania Wywołanie Uczucia
   • SU Generator Zakochania
   • SU Progresja Emocjonalna
  • Zakazany Flirt Fraktacja seksualna
  • Zakazany Flirt Model Wirusowy
  • Zakazany Flirt Technika przekazu emocjonalnego

Kolejne uwagi do workbooka:

 • Tytuł „Men2” należy odczytywać w podobnym stylu jak Men 2.0, czyli kolejna, lepsza wersja danego rozwiązania. W tym przypadku chodzi o mężczyzn, ich nowszą, bardziej atrakcyjną wersję.
 • Z kolei drugi człon – Workbook oznacza zestaw ćwiczeń, zestaw praktyczny do realizacji postawionego zadania, w tym przypadku stania się mężczyzną nowej generacji, który będzie pożądany przez Kobiety.
 • Już od dawna w biznesie wiadomo, że najlepsze rozmowy toczy się analizując studia przypadków, z angielska case study. I niewątpliwe ćwiczenia praktyczne, analizowane jak w tym przypadku stanową też dobrą metodę by się oczyć w możliwie jak najbardziej praktycznych warunkach. To jest bez wątpienia zaletą materiałów wyprodukowanych przez Pickup Club. Miałem okazję ich osobiście poznać, w tym w działaniu, i mam o nich jak najbardziej pozytywne zdanie. Również z tego względu weźcie poprawkę, że mogę nie być całkowicie obiektywny. Niemniej się staram taki być.

Galeria do recenzji książki „Men2 Workbook”:

jak się stać mężczyzną, którego zechce ta pani?
jak się stać mężczyzną, którego zechce ta pani?
men2 workbook - skuteczność to podstawa
men2 workbook – skuteczność to podstawa
Naucz sie jak podrywać
Naucz sie jak podrywać
uwodzenie podryw
uwodzenie podryw
7 gestów, którymi kobiety uwodzą mężczyzn
7 gestów, którymi kobiety uwodzą mężczyzn
5 wskazówek na dobry kontakt wzrokowy zgodnie z metodą "men2"
5 wskazówek na dobry kontakt wzrokowy zgodnie z metodą „men2”

W tym miejscu dodam jeszcze trochę uwag z innej perspektywy tematycznej:

Skuteczne Uwodzenie: Eliminacja Błędów na Drodze do Sukcesu

Oczywiście, już rok temu w Mistrzu Uwodzenia mówiłem, że bardzo ważne jest stymulowanie emocji u dziewczyny, sprawianie, aby się cieszyła i śmiała. I oczywiście, to jest prawda. Jednak, analizując nagrania Krzyśka, któremu pomogłem skuteczniej podchodzić do kobiet na ulicy, zauważyłem, że popełniał on masę błędów.

Błąd: Zbyt Agresywne Podchodzenie

Jeden z przykładów to jego zbyt agresywne podejście. Podchodził do dziewczyn na ulicy i mówił jak maszynka, nawet nie pozwalając im wypowiedzieć się. „Cześć, jesteś taka ładna. Chodź, wrzucimy jakieś staruszki do Wisły.” Wszystko wydawało się być w porządku, ale problem polegał na tym, że nie dawał dziewczynom szansy dojścia do słowa.

Daj Przestrzeń Dziewczynom

Zapamiętaj, kiedy podchodzisz do dziewczyny na ulicy, ona także musi się otworzyć na ciebie. Musisz jej dać coś powiedzieć. Nie możesz mówić jak maszynka, musisz dać jej przestrzeń, aby poczuła się komfortowo. Bez tego, nawet zdobyty numer telefonu nie będzie nic wart, ponieważ dziewczyna nie będzie się czuła dobrze i nie odbierze telefonu.

Skuteczność Przychodzi z Emocjonalnego Wpływu

Zobacz, jak Krzysiek poprawił się w drugim dniu, eliminując te błędy. Dziewczyna reaguje zupełnie inaczej, jest podekscytowana, a numer telefonu wychodzi spontanicznie. To jest esencja skutecznego uwodzenia kobiet w dzień. Nie chodzi o to, że podchodzisz i brzęczysz dziewczynie koło uszu. Musisz w bardzo emocjonalny sposób wpłynąć na nią, unikając błędów, takich jak zbyt wielka uprzedzoność czy przytłaczające zachowanie.

Niezwykle Wartościowy Materiał dla Ciebie

W tym materiale chcę skoncentrować się na pokazywaniu, że istnieją specyficzne miejsca, gdzie podejście do dziewczyny wymaga innego podejścia. Galerie czy inne miejsca, gdzie wielu mężczyzn próbuje podrywać, wymagają od Ciebie wyróżnienia się z tłumu.