Masa o życiu świadka koronnego – recenzja książki – Artur Górski, Jarosław Sokołowski (Masa)

Artur Górski, Jarosław Sokołowski (Masa) – Masa o życiu świadka koronnego

masa o życiu świadka koronnego
masa o życiu świadka koronnego

„Coraz mniej Masy w Masie” – tym stwierdzeniem można podsumować moje wcześniejsze recenzje książek z serii Masa o polskiej mafii. I nic się nie zmieniło w najnowszym tomie, w którym wypowiedzi słynnego świadka koronnego stanowią może 15% całości książki. Jednak tym razem dochodzi nowy element.

Jeśli myślisz, że ta książka jest o Masie to się zdecydowanie mylisz. Jest o jakimś superbohaterze, który wciela się w rolę Masy. Czego to on nie robi w książce – ucieka policyjnej ochronie kiedy tylko chce, wypija litry wódki z kumplami-gangsterami, sam obija innych osiłków stając w obronie syna, spędza wakacje na plażach w Dubaju czy Afryce, rucha setki swoich wielbicielek (oczywiście przepięknych), rozbija się po ulicach najnowszym BMW (obowiązkowo czarnym), do jego zatrzymania policja musi wykorzystywać dziesiątki mundurowych, a w przypływie dobroci spełnia marzenia seksualne niepełnosprawnej Kobiety.

Do tego jeszcze te teksty, które autor mu przypisuje: „jego interlokutor miał przewagę werbalną” albo „warunkiem sine qua non przetrwania na wolności jest zabijanie zdrajców” albo „zaprezentowałem im mój najlepszy repertuar werbalny, zaczynający się od inwokacji” lub „i wtedy wezbrała we mnie dziwna czułość”.

W skrócie: bajkopisarstwo pełną gębą. Panie Górski, czas to kończyć!


Masa o życiu świadka koronnego – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.

    View all posts