Masa o pieniądzach polskiej mafii – recenzja książki – Artur Górski, Jarosław Sokołowski (Masa)

Artur Górski, Jarosław Sokołowski (Masa) – Masa o pieniądzach polskiej mafii

masa o pieniądzach polskiej mafii
masa o pieniądzach polskiej mafii

Kontynuacja bestselleru. Pierwsza część była o Kobietach – więc tym razem druga (ponoć) najważniejsza rzecz w życiu, czyli pieniądze. Znów napisana mega dosadnym językiem, znów momentami nie można się od niej oderwać, znów kolejne historie działają na wyobraźnię. Czyli w skrócie – znów zajebista książka.

A historie są takie, że choćby i Górski z Sokołowskim (aka Masa) napisali ich kolejny tuzin – wraz będą schodzić na pęczku. Życie po bizantyjsku, życie jakie moim zdaniem w głębi chciałoby wieść 99% populacji ludzkiej. Przykład? Wybieraj: balety w Moskwie z tamtejszymi bossami i urodziwymi Słowiankami ze wschodu, najlepsze hotele w Turcji i na Seszelach, domy w Monte Carlo i St. Tropez, kasyna na Dominikanie, bycie królem najlepszej dyskoteki w tej części Europy. Kilogramy hajsu przywożone w workach po ziemniakach i tony kokainy płynącej w statkach z Kolumbii.

W filmie „Spring breakers” jest cytat: „I did almost every illegal activity on the planet” i te słowa świetnie pasują do Masy: kradzieże krów, pobicia, krojenie tirów, haracze, zastraszenia, odzyskiwanie długów, kradzieże aut, sprzedaż koki, automaty do hazardu, wyłudzenia VAT-u. Heh, brzmi jak z kosmosu, ale też nic dziwnego, że tak reagowały na niego laski. Inspirujące. Książka otwiera oczy na totalnie inny świat. I być może wcale nie trzeba tam wkraczać by z niego czerpać? #DoPrzemyślenia


Masa o pieniądzach polskiej mafii – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.