Marsjanie i Wenusjanki na randce – recenzja książki – John Gray

John Gray – Marsjanie i Wenusjanki na randce

marsjanie i wenusjanki na randce
marsjanie i wenusjanki na randce

Kolejna książka Gray’a o Marsjana i Wenusjankach. Czyżby kolejne odgrzewanie kotleta? Nic z tych rzeczy! Powtórzeń w stosunku do wcześniejszego bestsellera prawie nie było, a jeśli były to wyłącznie w miejscach gdzie było to absolutnie konieczne.

Książka opowiada nie tyle o randkowaniu co o kolejnych etapach związku między mężczyzną a kobietą – a tych powinno być wg autora 5: atrakcyjność, niepewność, wyłączność, intymność i narzeczeństwo. Można się nie zgadzać z używanym nazewnictwem, ale w książce jest wiele prawdy m.in. o tym, że faceci myślą, że związek oparty na wyłączności oznacza sukces podczas gdy jest to jedynie kolejny etap (3 z 5) randkowania. Sam jestem tego świetnym przykładem bo gdy byłem w związku z Perwersyjnym Skarbem dokładnie tak to wyglądało i niestety źle się skończyło. Czyli po raz kolejny okazuje się, że świat byłby lepszym miejscem gdyby ludzie czytali książki Gray’a.

Książka co prawda nie jest idealna, zawiera sporo rad zupełnie nieprzystających do polskich realiów np. pomysły jak rozpocząć rozmowę z kobietą, kompletnie chybiony przykład z „podwójnym” otwieraniem sobie drzwi czy sugestia by zainteresować się byłym partnerem przyjaciela (brrrr..!). Jeśli szukasz pomysłów na randkę to też się zawiedziesz bo książka jest nazbyt idealistyczna i pomysł na randkę to sama nuda: restauracja + kino.

Z kolei bardzo na plus można zaliczyć omówienie poziomów atrakcyjności u kobiet (dlaczego trzeba być inteligentnym) oraz wyjaśnienie dlaczego nie można być zbyt dostępnym. Dlatego jeśli myślisz o związku – ta pozycja jest dla ciebie.


Marsjanie i Wenusjanki na randce – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.