Marsjanie i Wenusjanki na randce – recenzja książki – John Gray

John Gray – Marsjanie i Wenusjanki na randce

marsjanie i wenusjanki na randce, john gray
marsjanie i wenusjanki na randce, john gray

Przewodnik Graya po 5 fazach chodzenia na randki zrodził się z braków w kultowej „Mężczyźni są z marsa a Kobiety z Wenus” w sferze porad dla osób niebędących w związkach. Dlatego powstała ta książka – i bardzo dobrze, że powstała.

I o ile Mystery w swych materiałach skupia się na okresie od poznania Kobiety do rozpoczęcia z nią pożycia seksualnego, o tyle Gray idzie dalej i opisuje co się dzieje w zalotach aż do etapu narzeczeństwa. Kolejne fazy wg niego to: Atrakcyjność, Niepewność, Wyłączność, Intymność i Narzeczeństwo. Bardzo sensownie przedstawiona jest charakterystyka poszczególnych etapów, również z opisem co się dzieje gdy się którąś/któreś fazy pominie lub gdy jedno z parterów pozostaje w innej fazie niż drugie. To uwiarygadnia cały schemat i szczerze mówiąc brzmi bardzo sensownie.

Oczywiście wszystko opatrzone jest typowym Gray’owskim „co robić żeby nam się lepiej ze sobą żyło”, ale jeśli miałbym polecić jakąś „poprawną” książkę mojemu synowi, który dopiero zaczyna randkować to byłaby to właśnie ta pozycja.


Marsjanie i Wenusjanki na randce – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.

    View all posts