W podtytule książki jest „Żydowska filozofia bogacenia się” i drugi wyraz jest tu słowem-kluczem. Książka jest o filozofii narodu, które wszędzie i zawsze utożsamiany jest z pieniędzmi i bogaceniem się. W takim razie chyba warto się od nich uczyć, nie? Oczywista odpowiedź „tak” w kontekście tej książki taka oczywista już nie jest. Bo z książki stricte filozoficznej, z licznymi odniesieniami do Talmudu czy Tory, ciężko coś praktycznego wynieść, no może poza zrozumieniem, że pieniądze i bogacenie się jest czymś dobrym.
Wszystko rozchodzi się o Rynek i jego ubogacanie, dla wspólnego dobra i naszego dobra na tamtym świecie. Jak to zastosować konkretnie w praktyce, jak robić dobry geszeft (interes) i z kim dobijać interesu? Tego już się nie dowiemy, zresztą chyba też taka odpowiedź byłaby trudna do udzielenia. Za to ważne aby dokładnie doglądać umów.
Subskrybuj kanał
Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.
PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych.
Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.ZgodaPolityka prywatności