Kabała pieniędzy – recenzja książki – Rabin Nilton Bonder

Rabin Nilton Bonder – Kabała pieniędzy


W podtytule książki jest „Żydowska filozofia bogacenia się” i drugi wyraz jest tu słowem-kluczem. Książka jest o filozofii narodu, które wszędzie i zawsze utożsamiany jest z pieniędzmi i bogaceniem się. W takim razie chyba warto się od nich uczyć, nie? Oczywista odpowiedź „tak” w kontekście tej książki taka oczywista już nie jest. Bo z książki stricte filozoficznej, z licznymi odniesieniami do Talmudu czy Tory, ciężko coś praktycznego wynieść, no może poza zrozumieniem, że pieniądze i bogacenie się jest czymś dobrym.

Wszystko rozchodzi się o Rynek i jego ubogacanie, dla wspólnego dobra i naszego dobra na tamtym świecie. Jak to zastosować konkretnie w praktyce, jak robić dobry geszeft (interes) i z kim dobijać interesu? Tego już się nie dowiemy, zresztą chyba też taka odpowiedź byłaby trudna do udzielenia. Za to ważne aby dokładnie doglądać umów.

kabała pieniędzy
kabała pieniędzy

Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.