Jak poderwać dziewczynę? – recenzja książki – Tomasz Marzec

Tomasz Marzec – Jak poderwać dziewczynę?

jak poderwać dziewczynę
jak poderwać dziewczynę

Badziewna książka. Przez całą lekturę miałem wrażenie, że była pisana przez jakiegoś gimnazjalistę udzielającego „porad” swojemu dwa lata młodszemu koledze. Aż dziw bierze, że autor przedstawia się jako life-coach i prowadzi szkolenia (które nota bene co chwila się pojawiają na kolejnych stronach, jakby ta książka była tylko taktyką marketingową, a nie osobnym bytem samym w sobie).

Szczerze mówiąc po samej tej lekturze w dalszym ciągu nie znałbym odpowiedzi na tytułowe pytanie. Już na jednej z pierwszych stron autor zaprzecza sam sobie na przestrzeni dwóch kolejnych zdań – a im dalej w tym gorzej.

Całość jest utrzymana w konwencji odpowiedzi na pytania zadawane autorowi na które ten odpowiada – średnio ok 1,5 strony na pytanie. Niewiele. Rekordowa odpowiedź (rozdział?) miała 2 zdania (!). Ehhh.

Nie widać w tym ani jakiegoś systemu, który można przystosować dla siebie ani jakiejś głębszej myśli – o której autor zapewnia, że jest. Bardziej przypomina to zapis opowieści gimnazjalisty – wszak mnóstwo pytań dotyczy tego jak podejść do dziewczyny będącej z rodzicami, gdzie ją zabrać na seks jak nie można w domu albo jak sobie poradzić z odrzuceniem na parkiecie.

W skrócie – nie polecam. Strata czasu.


Jak poderwać dziewczynę? – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.