Inteligencja sztuczna, rewolucja prawdziwa – recenzja książki Kai-Fu Lee

Kai-Fu Lee – Inteligencja sztuczna, rewolucja prawdziwa

inteligencja sztuczna, rewolucja prawdziwa
inteligencja sztuczna, rewolucja prawdziwa

Mega ciekawa książka traktująca o sztucznej inteligencji (AI) w kontekście rywalizacji amerykańsko-chińskiej oraz wpływie jaki będzie mieć na nasze życie. Dowiesz się z niej jak działa deep learning i dlaczego potrzebuje ogromnej ilości danych by być skutecznym.

Dużo miejsca jest poświęcone opisom Chin i temu jaki progres zrobiły w ostatnich kilkudziestu latach, przeskakując erę komputerów desktopowych bezpośrednio do urządzeń mobilnych i jakie konsekwecje to ma. Fanscynująca podróż w jaką zabiera nas były szef Google China pozwoli nam odwiedzić centra światowych gignatów sztucznej inteligencji ze Stanów – Google, Facebook, Amazon i Microsoft, jak również w Chinach – Alibaba, Tencent, Baidu.

Mega interesujący jest rozdział o 4 kolejnych fazach zastosowań sztucznej inteligencji: fazie internetowej, biznesowej, percepcyjnej i autonomicznej. Ten fragment to wprost podróż w przyszłość świata. Nie sposób też nie wspomnieć o tym jak AI wpłynie na rynek pracy i zastępowanie kolejnych zawodów przez algorytmy i roboty. Opisane są zawody, które są najbardziej narażone na zastąpienie i kryzys społeczny jaki to wywoła. Autor bestsellera również tłumaczy jak wielkie fortuny będzie można zbić na zastosowaniach AI.

Podsumowując – mega ciekawa książka dająca odważnym szansę popłynąć wraz z nadchodzącą falą, która zmieni świat.


Inteligencja sztuczna, rewolucja prawdziwa – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.