Inner Game Seksu – recenzja ebooka – Tomasz Rudnik (Tupak)

Tomasz Rudnik (Tupak) – Inner Game Seksu

inner game seksu
inner game seksu

Mam mocno mieszane uczucia recenzując tego ebooka. Z jednej strony za jego powstaniem stał Tupak, spod którego pieczy nie wychodzą rzeczy kiepskie. Z drugiej jednak już na drugiej stronie znajduje się informacja, że ebook stanowi tłumaczenia anglojęzycznych materiałów „60 years of challenge”. Owszem Tomek przygotował wstęp i zakończenie – jednak nawet w 30-stronicowym ebooku, to trochę niewiele. Wreszcie – poruszana tematyka jest istotna i z własnego doświadczenia wiem, że Tupak poświęca szczególnie dużo miejsca na włożenie do głowy odpowiednich przekonać i podejścia. Na pewno nie poświęcałby swojego czasu i energii na przekład materiałów niskiej jakości. Jednak czytając w ebooku o czyichś doświadczeniach ciężko brać je za pewnik nie wiedząc nawet kim jest ta osoba ani do jakich realiów (kraju) się odnosi. Stąd moje dylematy.

A co do samej zawartości – po krótkim wstępie o tym czym jest inner game mamy rozprawianie się z błędnym przekoaniem, że Kobiety nie lubią seksu. Następnie mamy wytłumaczoną dychotomię męskich potrzeb w stosunku do Kobiet – seksu oraz czułości. Autor tłumaczy, że nawet osoby poszukujące kobiecej czułości powinny dążyć do seksu, gdyż to po nim są one najbardziej skłonne się dzielić emocjami. Następnie opisane mamy kilka taktyk – jak obwinianie jej za twoje podniecenie, budowanie napięcia, eskalacja lub opieranie się samemu sobie. Końcowa część wielokrotnie podnosi temat radzenia sobie z syndromem tej jedynej.

W podsumowaniu Tupak przypomina kilka wiodących myśli z wcześniejszych rozdziałów. Warto je zapamiętać, zwłaszcza przez osoby mające problemy z inner game. Ja od siebie dodałbym jeszcze jedno – „Większość facetów ma udane życie seksualne. Masturbują się codziennie.”. To zdanie, poza trafnym spostrzeżeniem, dobitnie pokazuje też taki lekko bezkompromisowy styl tego ebooka. Jeśli czujesz, że ci on odpowiada albo masz problemy z inner game – przeczytaj.


Inner game seksu – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.