Hired guns – recenzja książki – Warsaw Lair (Adept i Solid)

Warsaw Lair (Adept i Solid) – Hired guns


Spośród wszystkich pozycji Warsaw Lair do tej podchodziłem z największymi nadziejami – wszak zagadnienie jest wielce obiecujące, a i materiałów, również anglojęzycznych, nt. temat jak na lekarstwo. Po lekturze pozostaje spory niedosyt, ale po kolei.

Tematyka uwodzenia kelnerek, barmanek i sprzedawczyń zaczyna się, a jak, od opisu sylwetek autorów. Z racji faktu, że książki czytam zawsze od deski do deski, zaczynam już powoli żygać czytając kolejną autoprezentację Adepta. Co ciekawe, ebook zakłada dość pokaźną znajomość tematyki uwodzenia kobiet. To dobrze, bo przecież zaawansowana pozycja nie może zawsze wykładać wszystkich podstaw.

Merytorycznie książka prezentuje się poprawnie, choć na pewno nie powala na kolana. Część napisana (prawdopodobnie) przez Solida jest spoko z uwagi na dużą liczbę przykładów, które całkiem nieźle ilustrują poszczególne tezy. Natomiast trzeba też jasno powiedzieć, że większość treśći (jak nie wszystko) to materiały żywcem wzięte z Mystery Method / Venusian Arts. Niektóre przytaczane teksty to nawet dosłowna kalka. Trudno nawet stwierdzić czy w jakikolwiek sposób zostały dostosowane do polskich realiów.

Ebook pomimo małych rozmiarów zawiera sporo treści, ale jest to jedynie namiastka tematyki podrywania Hired Guns (pięknych Kobiet w pracy). Niektórych istotnych elementów nauczanych przez Mystery’ego w ogóle zbrakło. Książkę kończy nieśmiertelne „wkrótce kolejne wersje ebooka” i obowiązkowa reklama wszystkich szkoleń, blogów, newslettera (wszak to tylko materiał marketingowy). Na zakończenie dodam jeszcze, że autorzy mogliby z książki wyeliminować pewne błędy (w tym ortograficzne) i powalający śmiechem „skidiving” (nurkowanie w nartach?).

hired guns
hired guns

Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.