Gramatyka angielska od A do Z – recenzja książki – Philip Wilson

Philip Wilson – Gramatyka angielska od A do Z

gramatyka angielska od a do z
gramatyka angielska od a do z

Jeśli się zastanawiasz co ma gramatyka angielskiego do podrywania Kobiet to muszę cię z miejsca odesłać do FR-a z Zambii. Albo uwierz, że umiejętność skutecznej komunikacji z 2 miliardami (!) ludzi na świecie (z czego połowa to Kobiety) się przydaje.

A ta pozycja na 850 stronach wyjaśnia setki zagadnień związanych z tym językiem, jak zgodność gramatyczna, udzielanie rad czy stosowanie czasownika ill. W przystępny sposób wszystko jest wytłumaczone, do każdego zagadnienia są dziesiątki przykładów w zdaniach, każde w dwóch językach. Kolejność opisywania zagadnień w książce jest alfabetyczna, co chyba nawet jest dobre, bo książka nie nuży w miarę czytania.

I oczywiście chcę od siebie dodać jeszcze jedno – przeczytałem ją WYŁĄCZNIE na kiblu, w trakcie tzw. „dwójki”. Szybkość czytania na poziomie 550 stron rocznie (sprawdzone na podstawie twittera) pozwala uporać się z taką pozycją w 1,5 roku, a liczba poznanych nowych słów z pewnością przewyższa standardowo zakładane przeze mnie 10%. Obycie z językiem jest też bezcenne. Same zalety – więc jak można nie czytać na kiblu? Aha – i na koniec dylemat – za jaką pozycję teraz się wziąć?


Galeria do recenzji książki – Gramatyka angielska od A do Z

pani od angielskiego
pani od angielskiego

Gramatyka angielska od A do Z – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.