Gracz – recenzja książki – Przemysław Rudzki

Przemysław Rudzki – Gracz

gracz, przemysław rudzki
gracz, przemysław rudzki

Książkę przeczytałem z prostej przyczyny – aby dowiedzieć się jak najwięcej o tym jak piłkarze podrywają dziewczyny. Dlaczego im się to udaje tak łatwo i jak tę wiedzę mogę ja wykorzystać w praktyce. Nie dowiedziałem się niestety. W zasadzie tylko jedna scena dotyczyła tego tematu – i to została potraktowana po łebkach i bardziej jako żart. A szkoda, bo choć to debiut beletrystyczny autora to miałem nadzieję, że sceny były wynikiem niepublikowanych opowieści wyciągniętych z rozmów z piłkarzami. Czy tak jest – nie wiem, podpytam jeszcze autora.

A sami piłkarze są pokazani jako dziwkarze, próżniacy, hazardziści, dla których laski ograniczają się do pochwy. W ogóle sama fabuła nieco naciągana (’Musimy się spotkać z gangsterami. Jest wieczór, więc na pewno są w klubie gogo!’) i momentami ciężko się czyta ciągłe przeskakiwanie między bohaterami.

W ogóle tytuł książki był nietrafny, bo zamiast „Gracz” (który? samobójca Michał? jego brat Janek? Maks Paprocki?) powinien być „Dziennikarz”. Bo to alter ego autora i jego śledztwo były głównym tematem pierwszej połowy książki. Natomiast w drugiej staje się nim tekst. Tekst w gazecie. To wokół tego kręci się życie dziennikarzy i chyba autentycznie oni myślą, że to jest najważniejsza sprawa na świecie. Taki mokry sen dziennikarzy. Stąd nieco szkoda mylnego tytułu – bo najlepsze fragmenty książki to te gdzie są opisywane scenki z życia redakcji.


Gracz – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.