Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności – recenzja książki – David Allen

David Allen – Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności

getting things done
getting things done

Ogólnie odchodzę już od czytania poradników na rzecz książek specjalistycznych jednak ta pozycja, polecana przez MJa DeMarco, od przeszło 5 lat znajdowała się na mojej liście. I warto było. Książka dokładnie opisuje tytułowy system pozwalający być skutecznym i efektywnym człowiekiem.

Pierwszy raz też miałem tak, że opisywane zasady wprowadzałem na bieżąco (!) w trakcie czytania. Zasad nie ma wiele więc nic nie stoi na przeszkodzie bym je tutaj opisał.

Po pierwsze, tworzymy skrzynkę spraw do wykonania (ja osobiście korzystam z Pocketa), w którym trzymamy WSZYSTKIE (absolutnie wszystkie!) sprawy, którymi mamy zamiar się zająć.

Po drugie, jeśli coś zajmuje nam mniej niż 2 minuty to wykonujemy to od razu i mamy spokój.

Po trzecie, zadania notujemy wyłącznie w postaci najbliższego działania do wykonania (a nie ogólnej nazwy zadania / projektu).

Po czwarte, w danym momencie robimy to, co możemy (mamy na to czas, energię itp.).

Po piąte, ustawiamy sobie przypominajki w kalendarzu o sprawach, których teraz nie możemy z różnych przyczyn wykonać.

A po co to wszystko? Po to, aby mieć pustą głowę – wolną od niepotrzebnych myśli, ciągłego przypominania sobie o sprawach do zrobienia. Wtedy jest mniej stresu w życiu i więcej energii i pewności siebie do efektywnego działania. Potwierdzam to osobiście! Działa po mistrzowsku.


Getting Things Done – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.