Ewolucja pożądania – recenzja książki – David M. Buss

David M. Buss – „Ewolucja pożądania”


Wartościowa pozycja, którą wielokrotnie polecał w swych materiałach Mystery. I nie bez powodu. Książkę należy polecić ponieważ przekazuje bogactwo wiedzy z zakresu (tu zdziwienie) psychologii ewolucyjnej bez zbędnego rozwlekania się. W miarę krótko a treściwie.

Całość podzielona na rozdziały odpowiadające poszczególnym stadiom rozwoju relacji między Kobietą a mężczyzną – przyciąganie partnera, utrzymywanie go przy sobie, konflikt płci, zerwanie, życie w harmonii itd. Autor pisze w sposób ciekawy acz bez zbędnego lania wody, naukowy acz przystępny. Psychologia ewolucyjna może czasem zadziwić nie tylko stawianymi tezami, nawet ich uzasadnieniem.

Jako, że uważam te treści za niezbędne w dobrym zrozumieniu tego, co się dzieje między nami, to książkę zaliczyłbym do TOP5 książek do przeczytania.

ewolucja pożądania
ewolucja pożądania

Galeria zdjęć do książki – Ewolucja pożądania

całująca się para
całująca się para
pragnienia Kobiet i mężczyzn
pragnienia Kobiet i mężczyzn
pożądanie
pożądanie
budowanie relacji
budowanie relacji
pragnienia i ich sygnalizowanie
pragnienia i ich sygnalizowanie

 


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.