Droga do finansowej wolności. W siedem lat do pierwszego miliona – recenzja książki – Bodo Schäfer

Bodo Schäfer – Droga do finansowej wolności. W siedem lat do pierwszego miliona

droga do finansowej wolności, bodo schafer
droga do finansowej wolności, bodo schafer

Bardzo dobra książka potrafiąca nie tylko świetnie ukierunkować osobę w tytułowym kierunku, ale również dać solidne ku temu podstawy. Jeśli by mierzyć wartość książki ilością celnych, zapadających w pamięć fragmentów, to ta pozycja mieści się w ścisłej czołówce z tematyki edukacji finansowej.

Autor porusza wiele tematów dotyczących zagadnienia, przez co możemy sobie wobec nich zawczasu ukształtować poglądy. Nie pokazuje nam krok po kroku, co zrobić, by być bogatym, ale zamiast tego ustawia w właściwym kierunku i mówi, czego możemy się spodziewać i na co trzeba uważać.

Nie sposób się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że większość zagadnień była już opisywana gdzieś przez kogoś innego, jednak nawet mimo tego nie sposób odmówić racji stwierdzeniom, że: „przez samo czytanie nikt jeszcze nie stał się bogaty”, „zaciąganie długów jest niesamowicie niebezpieczne” lub „pewność siebie jest lepiej opłacalna”.

Z kronikarskiego obowiązku: autor porusza m.in. następujące zagadnienia – konkretyzacja celów, postawa wobec pieniędzy, rola szczęścia w sukcesie, długi, zwiększanie możliwości zarobkowych, oszczędzanie, mechanizm procentu składanego, rynki akcji i funduszy, korzyści z posiadania mentora oraz plany finansowej ochrony, zabezpieczenia i wolności. Tylko ten ostatni rozdział wyjaśnia krok po kroku, ale za to robi to świetnie.

Korzyści z przeczytania tej książki (i jej zastosowania!) odczuje na pewno twój rozporek.


Galeria do książki – Droga do finansowej wolności

7 prostych kroków do finansowej wolności - bodo schafer
7 prostych kroków do finansowej wolności – bodo schafer
Na drodze do wolności finansowej
Na drodze do wolności finansowej
Droga do finansowej wolności. Twój pierwszy milion
Droga do finansowej wolności. Twój pierwszy milion

Droga do finansowej wolności – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.