Dlaczego Mars zderza się z Wenus – recenzja książki – John Gray

John Gray – Dlaczego Mars zderza się z Wenus


Książka autora bestselleru „Mężczyźni są z Marsa a Kobiety z Wenus” jest poświęcona stresowi i jego negatywnemu wpływowi na relacje damsko-męskie. Z powodu zmian społeczno-kulturowych ostatnich dziesięcioleci zmienił się sposób życia ludzi, zwłaszcza Kobiet, które często pracują zawodowo i mniej czasu niż dawniej spędzają na rozmowach z innymi Kobietami, co przez setki lat było naturalnym sposobem wydzielania oksytocyny – hormonu łagodzącego stres u Kobiet.

U mężczyzny stres łagodzi znany wszystkim testosteron, jednak po długim dniu pracy mężczyzna musi odpocząć, by odbudować właściwy jego poziom. W tym momencie, po powrocie z pracy do domu, często tworzą się konflikty. Książka Johna Graya podpowiada jak sobie z nimi radzić (np. stosując zasadę 90/10 – nie mylić z Pareto) czy jak rozwiązywać (technika zwana Rozmową Wenus).

Dużo ciekawych, konkretnych rad i przykładów. Moim zdaniem bardzo wartościowa pozycja. Odgrzewanego kotleta nie stwierdzono.


dlaczego mars zderza się z wenus
dlaczego mars zderza się z wenus

john gray książki
john gray książki
wartościowa książka dla mężczyzny
wartościowa książka dla mężczyzny
pani z wenus
pani z wenus
śliczna wenusjanka, czasem na kursie kolizyjnym z marsjaninem
śliczna wenusjanka, czasem na kursie kolizyjnym z marsjaninem

Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.