Czarna retoryka. Siła i magia języka – recenzja książki – Karsten Bredemeier

Karsten Bredemeier – Czarna retoryka. Siła i magia języka

czarna retoryka, siła i magia języka, karsten bredemeier
czarna retoryka, siła i magia języka, karsten bredemeier

Co zrobić by zwyciężyć w każdej dyskusji lub zawsze gdy zabiera się głos. I to niezależnie od tego czy się ma rację czy nie. O tym jest ta książka. Nie powiem – zachęcające. Taki też jest wstęp tej książki. Ale później jest już dużo gorzej.

Żeby przeczytać pierwsze 30 stron musiałem zabierać się ok 20 razy do książki. Jakoś w trakcie lektury brakowało mi jakiegoś jej planu czy jakiejś myśli przewodniej. Zagadnienia retoryczne, dialektyczne, erystyczne i rabulistyczne zostały przedstawione bardziej pod kątem komunikacji w przedsiębiorstwie czy na antenie telewizyjnej niż dla zastosowań komunikacji interpersonalnej. Bogaty był rozdział o zadawaniu pytań. Choć niektóre z zaleceń retorycznych z pewnością będą przydatne, jak np. w żadnej sytuacji nie daj zakneblować sobie ust, to ogólnie pozycja taka sobie jeśli chodzi o zastosowanie w uwodzeniu.


Galeria zdjęć do książki – Czarna retoryka:

czarna retoryka w biznesie
czarna retoryka w biznesie
w rozmowie z kolegą
w rozmowie z kolegą
rozmawiające przyjaciółki
rozmawiające przyjaciółki
czarna retoryka wśród kumpli
czarna retoryka wśród kumpli

Czarna retoryka – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.

    View all posts