Co czyta uwodziciel

Co czyta uwodziciel – Podrywał mnie PUA! #1

Zapowiadana od jakiegoś czasu nowość na mikroblogu Twitterowym to nowy cykl „Podrywał mnie PUA!”, w którym będę luźno poruszał różne kwestie związane z podrywaniem i Kobietami, oraz PUA rozumianym jako droga stawania się mężczyzną atrakcyjnym dla płci pięknej. Z racji, że pewne przemyślenia niezbyt mieszczą się w formule Twitterowych 140 znaków, toteż będę je publikował na pokazywarce we środy. Zachęcam do komentowania i podrzucania tematów do kolejnych wpisów.

Na premierowy temat wybrałem zestawienie TOP10 i WORSE10 książek, które mają służyć nam na drodze do poznawania Kobiet i stawania się lepszym mężczyzną. Od lipca 2007 przeczytałem ich równo 100 i dlatego czas na małe, jubileuszowe podsumowanie. A że wiele „jakość bierze się z ilości” (c) to nie każda książka po którą sięgałem spełniła moje oczekiwania. Czasem aż zęby bolały od czytania i aż prosiło się o wyrzucenie zadrukowanych stron do śmieci (wszak większość ebooków czytałem wydrukowanych na zadrukowanych z tylko jednej strony notatkach ze studiów – taka oszczędność przed epoką smartfonów i kindli). Jednak wyszedłem z założenia, że tak nie można – bo później ciągnie się za tobą myśl „a może trzeba było dokończyć?” – jak w przypadku Krzyżaków, których nigdy nie doczytałem do bitwy pod Grunwaldem. Zatem w myśl, że każdy kij ma dwa końce (nie licząc procy) – prezentuję zestawienie NAJ x2, czyli najgorszych i najlepszych książek jakie czytałem. Każda z krótkim komentarzem.

WORSE10
czyli nie sięgajcie po nie nawet na bezludnej wyspie

10. Alan Falcone – „Zmień swoje myśli, by zmienić siebie”
Klasyczny przykład książki po przeczytaniu której nie wiadomo tak właściwie o czym była. Jakbym nie zapisał to bym dzisiaj nie pamiętał, że ją przeczytałem.

9. Daniel Janik – „Od marzeń do relizacji”
Przykład książki pisanej na zasadzie „udowodnię sobie samemu, że mogę napisać książkę”. OK – udowodniłeś. Tylko nie ma w niej nic wartościowego dla nas.

8. Warsaw Lair – „Sztuka uwodzenia kobiet na parkiecie tanecznym”
Jeśli chcecie się dowiedzieć, że na parkiecie występuje „kółko frajerów” to już wiecie – a teraz lepiej byście poszli na parkiet i potańczyli zamiast czytać.

7. Swinggcat – „Real World Seduction”
Książka o stawaniu się nagrodą, której cel jest realizowany przez potwórzenie „musisz być nagrodą” jak największą liczbę razy.

6. Andy Collins – „Mowa ciała”
Jak można napisać książkę o mowie ciała i nie mieć w niej obrazków??

5. Lover.pl – „Teoria”
„Ty napiszesz parę stron, ja napiszę trochę i będziemy mieć ebooka” – taka chyba była geneza powstania tej książki.

4. Karin E. Weiss – „Seksualność kobiety I. Mit, rzeczywistość, możliwości”
Książka pani Weiss powinna się nazywać raczej „Seksualność kobiety w czasach sufrażystek”, bo w XXI wieku brzmi jak sprzed 100 lat.

3. JoAnn Ross – „Było im pisane”
Książka ta nie jest na 3. miejscu zestawienia bo to harlequin. Jest tu dlatego, że główną bohaterką jest wróżka (!) z zaświatów.

2. Fortis – „Jednonocne przygody w praktyce”
Nie ma to jak napisać książkę, której 1/4 to reklama niedziałającego bloga. Kompletne nieporozumienie.

1. Dariusz Tarczyński – „Zrozumieć człowieka z wyglądu”
Nadinterpretacje, błędne skojarzenia i wróżenie z fusów (albo wyglądu) obłożone twierdzeniami, że jest to pozycja naukowa. Tak się nie robi.

TOP10
czyli pozycje obowiązkowe jeśli chcecie osiągać sukcesy

10. PONS – „Szkolny słownik angielsko-polski polsko-angielski”
Musiała się tu znaleźć. Bo to klucz, symbol możliwości jakie daje komunikowanie się z 2-ma miliardami anglojęzycznych ludzi na całym świecie.

9. Allan & Barbara Pease – „Mowa ciała”
Nie wyobrażam sobie PUA bez znajomości mowy ciała. A to jest prawdopodobnie najlepsza pozycja o komunikacji niewerbalnej jaka istnieje.

8. David G. Myers – „Psychologia społeczna”
Podręcznik akademicki psychologii społecznej (ten lub Aronsona) musiał się tu znaleźć by naukowe podstawy nie pozwoliły wkładać nam do głów nierealnych wierzeń.

7. Neil Strauss – „Gra”
Książka Straussa bywa określana jako „Biblia PUA” i jest w tym wiele prawdy. Pokazuje jakie niesamowite życie można wieść będąc dobrym PUA.

6. Anthony Berger – „Advanced macking”
Najlepszy posuwnik jaki przeczytałem, zdystansował Tajemnice Uwodzenia i Tajemnice Największych Uwodzicieli. Fajny język, zwięźle a konkretnie.

5. David M. Buss – „Ewolucja pożądnia”
Psychologia ewolucyjna tłumaczy dlaczego świat relacji damsko-męskich wygląda tak jak wygląda w poszczególnych etapach.

4. Matt Ridley – „Czerwona krolowa: Płeć a ewolucja natury ludzkiej”
Czerwona królowa, Wojny plemników lub Samolubny gen – jedną z nich musicie przeczytać by wiedzieć dlaczego świat przyjmuje takie a nie inne strategie zachowań.

3. Carlos Xuma – „Secrets Of The Alpha Man”
Na najniższym stopniu podium potężny (400 str.), kompleksowny ebook demonstrujący dlaczego samiec alfa jest atrakcyjny dla Kobiet i jak nim się stać.

2. MJ DeMarco – „The millionaire fastlane”
Książka, która ukształtowała mnie pod względem finansowym na lata jeśli nie na całe życie. Jeszcze nie słyszałem negatywnej pozycji o tej książce. Polecam!

1. Mystery – „Revelation”
Jak jak MJ DeMarco ukształtował mnie finansowo, tak Mystery ukształtował mnie pod kątem PU. Revelation jest bardziej zaawansowane niż Venusian Arts, obie polecam!

„Żeby osiągnąć w życiu sukces trzeba myśleć – bez czytania jest niewiele do myślenia.” – to zdanie usłyszane dawno temu przekonało mnie jak ważne jest czytanie książek. I żeby nie było – o jego słuszności przekonałem się nawet wtedy gdy czytanie na niemal rok porzuciłem. Dlatego jeśli chcecie stawać się lepsi – czytajcie dużo!

@PUAPanda
#PodrywałMniePUA


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • PUA Panda 🐼 Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.

    View all posts