Być liderem. Czyli jak przewodzić innym – recenzja książki – John C. Maxwell

John C. Maxwell – „Być liderem. Czyli jak przewodzić innym”


Książka napisana w stylu „amerykańskich bestsellerów”. I od siebie dodam, że nie bez powodu stają się one właśnie bestsellerami. Konkretne porady, mnóstwo przykładów, wartościowe cytaty, powoływanie się na amerykańskich mężów stanu i innych ludzi sukcesu, przemyślane tezy i motywujące treści – tak w skrócie można określić tą książkę. Dla mnie bez wątpienia zasługuje na 8 punktów w 10-stopniowej skali. Aż dziw bierze, że ani o autorze ani o tytule nie słyszałem nigdy wcześniej. Aż miło się robi jakie perełki można znaleźć w domowej biblioteczce rodziny. Szkoda tylko, że zapewne jestem jedyną osobą, która tą książkę przeczytała, ale to już inna sprawa.

Książka jest przemyślaną drogą przez wszystkie zagadnienia dotyczące 'successfull’ przywództwa, którego – tu zdziwienie – każdy może się nauczyć. Pozycja idealna dla osób, które mają zamiar ruszyć z własnym przedsięwzięciem, wiele przykładów właśnie do tego się odnosi. A jeśli nie myślisz jeszcze o byciu przedsiębiorcą tylko o rwaniu dup, że się tak brzydko wyrażę – to i tak ją przeczytaj. Wszak bycie liderem [mężczyzn] to jeden z najważniejszych attraction switches [przycisków atrakcyjności] u Mystery’ego.


być liderem, maxwell
być liderem, maxwell

 


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.