Biblia taniego latania – recenzja książki – Dawid Dudek

Dawid Dudek – Biblia taniego latania

biblia taniego latania
biblia taniego latania

W życiu nie czytałem tak rozwleczonej książki. Serio. Gdy się ją pierwszy raz bierze do ręki to wydaje się imponująca – niemal 450 stron. Jednak po przeczytaniu mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że wartościowe treści można by z powodzeniem zmieścić na 30-40 stronach. Serio.

Wartościowe informacje, tzn. takie umożliwiające obniżenie ceny biletu lotniczego stanowią może z 10% książki. Autor wykorzystał chyba wszystkie znane ludzkości sposoby na rozwleczenie książki – duża czcionka, długie odstępy między sekcjami, kończenie treści zaraz za połową strony, w kółko powtarzanie, że o wspomnianym zagadnieniu przeczytacie w innym rozdziale książki, aż wreszcie na przekopiowywaniu ogólnodostępnych w internecie informacji – jak kody linii lotniczych (!), lotnisk (!!) czy wreszcie domen krajowych najwyższego poziomu (!!!). Serio, to jest książka o znajdowaniu tanich lotów, w której są skopiowane nazwy domen.

Dobra, żeby nie było, że jestem hejterem – książka opisuje kilka technik obniżania cen. Problem w tym, że robi to bez pokazywania prawdziwych przykładów z życia. Ja po przeczytaniu nadal nie wiem po czym poznać, że opisana technika zadziałała (a sam autor przyznaje, że wiele z nich działa rzadko lub bardzo rzadko). Wreszcie – książka jest z 2014 roku i wiele opisanych informacji się już zdezaktualizowała, np. niektóre firmy przestały działać. W skrócie – nie polecam.


Biblia taniego latania – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.

    View all posts